З 1 січня в Україні мали запрацювати зміни до законів щодо посилення відповідальності за кермування автомобілем у нетверезому стані. Однак у грудні Верховна Рада відтермінувала новацію ще на півроку, повідомляє ТСН.
У 2017 р. поліцейські зупинили 114 тисяч п’яних, наступного року – 110 тисяч, а за 11 місяців 2019 року виявили понад 106 тисяч водіїв напідпитку. Це лише невелика частина того, що є насправді на дорогах України, адже якщо водій і хильнув, але їде згідно з правилами, не порушує, то його навряд чи зупинять патрульні.
Пиятика за кермом мала б стати кримінальним проступком, а штафи за неї – сягнути 51 тисячі гривень. Але місяць тому ці зміни відтермінували до липня 2020 року.
«На нашу думку, доцільніше цю статтю залишити в кодексі України про адміністративні правопорушення. Ускладниться ця процедура, і частина водіїв буде уникати кримінальної відповідальності», – вважає перший заступник керівника патрульної поліції Олексій Білошицький.
При цьому зміни потрібні, бо багатьох кермувальників не лякають сьогоднішні штрафи – 10, 20 або 40 тисяч гривень, бо карають далеко не всіх. Є випадки, коли справи закривають за спливанням термінів, іноді адвокатам вдається оскаржити поліцейський протокол. Білошицький каже: проситимуть у законодавців більше прав, щоби зупиняти водіїв будь-де, і хочуть запровадити так звані пункти тверезості – “потужний превентивний захід, який полягає у раптових зупинках з метою перевірки на стан сп’яніння всього потоку транспортних засобів або вибірково”.
Зараз виявити п’яного водія, коли він лише сідає за кермо, копам допомагають активісти. Так є вже у сімох містах України, розповідає засновник проекту Олексій Павловський. Увечері п’ятниці вони чергують біля популярних закладів, а коли бачать, що захмелілий водій сідає у авто, одразу повідомляють поліцейським.
«Є багато випадків, коли ми зустрічаємо водіїв, котрих на минулих вихідних уже зупиняли. Багато погроз, були випадки, що спалили автомобіль», – каже він.
Активісти створили чат у мережі, і дедалі більше людей повідомляють про п’яних водіїв.
«Охоронці нічних закладів, співробітники заправок, таксисти», – каже Павловський.
Нагадаємо, з 1 січня в Україні мали запрацювати зміни до законів, і тоді за кермування у нетверезому стані водії несли би кримінальну відповідальність. Але місяць тому Верховна Рада відтермінувала новацію ще на пів року.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…