Саме у день, коли проводилася конференція про переозброєння нашого війська, були підписані документи, які передбачають виготовлення БТР-3ДА для Збройних Сил. Це буде перше замовлення “трійок” за цей рік для армії в рамках ДОЗу. Виробник – Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» – у 2017 р. виготовляв БТР-З лише для Національної гвардії. Армія з замовленнями – попри потреби – зволікала, передає Автовод.
Зокрема, через проблеми з визначенням ціни та претензії до бронювання. ХКБМ здійснило всі необхідні доопрацювання, які завод реалізував у металі. Тепер, сподіваємось, крига скресла і робота для армійців у заводу таки буде.
БТР-3ДА прийнятий в експлуатацію в ЗС України. В підрозділах інших силових структур експлуатуються переважно машини БТР-3Е1 та БТР-3Е1-У. Матеріально-технічне обслуговування машин здійснюється силами виїзних бригад Київського бронетанкового заводу та силами ремонтних підрозділів, де вони експлуатуються. Також на заводі виготовлені дві командирські машини, які отримали назву БТР-3К.
БТР-3ДА оснащений чотиритактним 6-циліндровим дизельним двигуном з рідинним охолодженням Deutz BF6M 1015CP і автоматичною трансмісією Allison типу 3200SP. При масі у 16,5 т. бронетранспортер БТР-3ДА розвиває максимальну швидкість по шосе 104 км/год.
Бронетранспортер оснащений бойовим модулем БМ-3М «Штурм‑М» зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах (стабілізацію забезпечує цифровий стабілізатор СВУ-50-4С з використанням твердотільних гіроскопів). Модуль має 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 пострілів), а також дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар’єр», 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм (з боєкомплектом 2000 набоїв).
З метою ефективного застосування БМ-3М на БТР-3ДА по лівому борту встановлений додатковий енергоагрегат, який дозволяє управляти модулем без використання основної силової установки.
За час експлуатації у конструкцію БТР-3 були внесені майже 740 змін. Проте зміни тривають. Вже найближчим часом БТР-3ДА може отримати “роздатки” та інші вузлі, які застосовуються на БТР-4. Для уніфікації.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…