Як розпізнати биті автомобілі і не стати жертвою шахраїв

Придбання вживаного автомобіля – це важливий крок у житті будь-якого водія. Кожен хоче знайти машину з невеликим пробігом і мінімумом проблем. І найменше автолюбителю потрібен «залізний кінь» після ДТП. Не тільки новачкам, але й водіям зі стажем знадобляться корисні поради як зберегти нерви і гаманець.

1. Коли і що дивитися
Оглядати автомобіль перед покупкою потрібно удень, при хорошому освітленні. Машина повинна бути чистою. Тільки так можна побачити дефекти лакофарбового покриття і сліди ремонту. Навіть невеликий шар пилу маскує недоліки, тобто працює «на продавця».
Оглядати кузов потрібно з невеликої відстані, дивлячись під гострим кутом. Так можна виявити навіть невеликі хвилі від перефарбовування.

2. Нова фарба в дивних місцях
Навіть досвідченим автомалярам не завжди вдається «замаскувати» наслідки ДТП, а також проведений кузовний ремонт. Перефарбовувати усю машину – занадто дороге задоволення, тому зазвичай обробляють лише пошкоджені ділянки.
При виборі уживаного автомобіля варто звертати увагу на колір, блиск, текстуру лакофарбового покриття, особливо в проблемних зонах: область бампера, крила, пороги, передній і задній капоти. Якщо присутні сліди фарби, запитуйте у продавця причини ремонту.

3. Рівні стики та легкість відкриття
Кузовні панелі, двері, кришки багажника і капота, бампери повинні стикуватися з кузовом врівень, мати рівні зазори з усіх боків, легко відкриватися і закриватися. Якщо будь-яка деталь має зазначені проблеми, то це може означати, що вона була пошкоджена або її замінили.

4. Вивчіть підкапотний простір
Якщо зовнішню частину кузова після ремонту автомаляри фарбують старанно, то нутрощі моторного відсіку, днище, колісні арки обробляються більш недбало і можуть розсекретити ремонт.

5. Тріщини на лобовому склі
Тріщини по вітровому склі, особливо коли вони починаються від капота, можуть свідчити, що машина побувала в ДТП.

6. Свіжа обробка днища
Для усунення наслідки серйозних ДТП часом використовується зварювання кузова, після чого її сліди «маскуються». Днище автомобіля, яке недавно прогрунтовано або покрили спеціальною мастикою, є явним сигналом, що було втручання.

7. Пошкоджені гвинти
При складанні автомобіля на заводі і його ремонті на фірмових СТО завжди використовується спеціальний інструмент. Якщо ж машина відновлювалася після ДТП, автослюсарі можуть залишити після себе пошкоджені головки гвинтів, які виділяються на тлі інших деталей. Також покупця має насторожити, якщо на старій машині будь-які гвинти будуть новими.

8. Головний інструмент – магніт
При фарбуванні машини на заводі на кузов наноситься один і той же шар фарби з усіх боків. Уже в процесі експлуатації автомобіля його корпус «обростає» додатковими шарами фарби і шпаклівки. Щоб їх визначити, на огляд авто потрібно взяти звичайний магніт. На відремонтованих ділянках кузова він гірше прилипає до його поверхні. Ще краще з цим завданням впорається спеціальний прилад, який є на спеціалізованих СТО.

9. Нові фари
На даний момент майже на всіх автомобілях фари зроблені з пластика, і це також може допомогти визначити биту машину. Поверхня фари з часом тьмяніє, жовтіє. Тому якщо на старій машині вона виглядає як нова, варто уважніше вивчити стан кузова в цьому місці.

10. Безкоштовний сир – тільки в мишоловці
На автомобільних сайтах часто зустрічаються оголошення з позначкою «терміново» і зниженою ціною. Іноді власнику дійсно потрібні гроші, але частіше так продають проблемні машини.

Recent Posts

Недорогі сімейні машини з пробігом: ТОП-5 найкращих моделей до 500 000 гривень

Якщо ви шукаєте старий сімейний автомобіль з бюджетом менше 500 000 гривень, є кілька чудових…

04.05.2024

Власникам Audi розкрили “секретні” функції їхнього автомобіля

Сучасні автомобілі "напхані" такою кількістю сучасних функцій, про багато з яких їхні власники навіть не…

04.05.2024

Як зміняться ціни на АЗС: в Україні готуються знову підвищити акцизи на пальне

Найближчим часом Верховна Рада може проголосувати за чергове підвищення акцизів на автомобільне паливо. Відповідний законопроєкт…

04.05.2024

Що робити водієві, якщо в дорозі закінчився бензин: корисні поради

Від ситуації, коли в автомобілі раптово закінчилося паливо, не застрахований жоден водій. При цьому деякі…

04.05.2024

В Україні хочуть дозволити конфіскацію автомобілів за порушення ПДР

В Україні готуються зміни до законодавства, які дадуть змогу конфісковувати транспортні засоби в автовласників за…

04.05.2024

Шість доступних альтернатив для переоцінених кросоверів і позашляховиків

Пошуки ідеального кросовера або навіть позашляховика, що поєднує в собі функціональність, надійність і доступність, можуть…

04.05.2024