Статьи

Водіям розповіли, чому бензин швидко «псується»: як довго його можна зберігати в баку та каністрі

Сучасні технології виробництва палива стали причиною того, що зберігати його довгий час тепер неможливо, особливо якщо не дотримуються певних умов.

Автомобілісти, які рідко експлуатують транспортні засоби, найчастіше стикаються з дивною поведінкою техніки на старому паливі. Усього за 1-2 тижні знаходження пального у баку робота силового агрегату значно змінюється. Після наступної заправки на АЗС ситуація може стабілізуватися.

Є ще один приклад – зберігання бензину у каністрах. Якщо паливо стоїть один сезон, при використанні воно може гірше спалахувати, а в деяких випадках повністю втрачає свої властивості. Пов’язано це не лише з якістю палива, а й з особливостями виробництва.

Існує кілька технологій виробництва пального, що визначають підсумкове октанове число. Найпоширеніші – термічні та каталітичні крекінги. Головна особливість – низька собівартість та хороше очищення від домішок. Але октанове число відповідає запитам сучасних двигунів. Покращують цей показник за допомогою різних присадок.

Зараз для підвищення октанового числа використовують ефіри. Такий елемент не завжди відрізняється високою стабільністю. Тому процес розпаду ефірів спостерігається вже за 1-2 тижні простою. Це призводить до зниження октанового числа. Ще швидше цей процес протікає у спеку. Тому сучасне паливо слід заливати з розрахунком, що його буде використано в перші 2 тижні експлуатації.

Сучасний бензин виробляється з додаванням спеціальних ефірів, які підвищують октанове число. Ці елементи дуже швидко розпадаються і забезпечити тривале зберігання пального неможливо.

Recent Posts

Заощадите до 20% пального: як обрати “правильні” шини для автомобіля

Вибираючи автомобільні шини, автовласники найчастіше звертають увагу на їхню надійність та ефективність. Перш за все,…

02.05.2024

9 прихованих функцій автомобілів, про які не здогадуються багато водіїв

Еволюція автомобілів в останні десятиліття рухається настільки величезними темпами, що автомобілісти іноді просто не встигають…

02.05.2024

Готуйтеся витратитися на ремонт: 4 помилки водіїв, які “вбивають” двигун

Двигун є найважливішим елементом автомобіля, ремонт якого може обійтися автовласникові в цілий статок. У зв'язку…

02.05.2024

Купив права в інтернеті: що загрожує водіям із фальшивими документами в Україні

Останніми роками в Україні почастішали випадки використання водіями механічних транспортних засобів підроблених документів. Причому, багато…

02.05.2024

Які автомобілі купують українці: ТОП популярних марок і моделей

У квітні 2024 року український автомобільний ринок продовжує демонструвати стійке відновлення після періоду невизначеності та…

02.05.2024

Моргнув – втратив права: водіїв жорстко карають за безневинне порушення

В Україні існує своя автомобільна культура, яка не завжди узгоджується з вимогами закону та ПДР.…

02.05.2024