Статті

Навіщо водії кладуть ключі від авто в бляшані банки: лайфхак

З початку війни в Україні значно збільшилася кількість автомобільних викрадень. Особливу тривогу це викликає у жителів прифронтових регіонів, але експерти радять усім українським автовласникам підвищити заходи безпеки. Одним із найбільш незвичайних, але ефективних способів захистити автомобіль, як виявилося, може бути зберігання брелоків у порожніх металевих банках.

Сучасні викрадачі використовують все більш витончені методи, і однією з найпоширеніших стратегій є ретрансляційна атака. Ця схема спрямована на автомобілі, оснащені системою безключового доступу і кнопками запуску двигуна. Злочинці використовують два пристрої: один біля ваших вхідних дверей для вловлювання сигналу брелока, і другий поруч з автомобілем для передачі сигналу, що дає змогу відчинити двері та запустити двигун.

Чому металеві банки працюють
Металеві банки та алюмінієва фольга ефективно блокують RFID-сигнали, що унеможливлює їхню ретрансляцію. Метал діє як екран, що утримує сигнал усередині та запобігає його поширенню. Таким чином, навіть якщо викрадачі спробують перехопити сигнал, у них нічого не вийде.

Альтернативні методи захисту
Крім зберігання брелоків у металевих банках, автовласники можуть розглянути кілька інших заходів:

1. RFID-блокувальні чохли і коробки: Ці спеціальні аксесуари призначені для блокування сигналів брелока і забезпечують надійний захист.

2. Розміщення брелоків подалі від вхідних дверей: Зберігання ключів у віддаленій частині будинку, наприклад, біля ліжка, не тільки знижує ймовірність ретрансляційної атаки, а й дає змогу оперативно ввімкнути сигналізацію за потреби.

3. Вимкнення безключового доступу: Найнадійніший спосіб запобігти ретрансляційній атаці – вимкнути систему безключового доступу, якщо ваша марка і модель автомобіля дозволяють це зробити. Без можливості дистанційного доступу викрадачам буде складніше отримати доступ до вашого транспортного засобу.

Recent Posts

Найпопулярніші автомобілі у світі: назвали ТОП-10 моделей

Стало відомо, які моделі автомобілів є найпопулярнішими у світі наразі. Як повідомляє асоціація "Укравтопром", незважаючи…

26.06.2024

Хто не встиг – штраф до 60 тисяч: кому з автовласників до 20 червня потрібно було оновити дані в ТЦК

До 20 червня деякі автовласники мали оновити дані в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки…

26.06.2024

Дешевий бензин закінчиться через 5 днів: як зміняться ціни на паливо з 1 липня

З 1 липня в Україні мають укотре підвищити акцизи на автомобільне пальне, що безсумнівно призведе…

26.06.2024

Чому категорично не можна міняти моторне масло в автомобілі кожні 10 тисяч кілометрів

Багато експертів рекомендують міняти моторну оливу в двигуні автомобіля раз за 10 тисяч кілометрів пробігу.…

26.06.2024

Штраф 425 гривень: кому з водіїв потрібно терміново замінити права

Заміна водійських прав для українських водіїв не є поширеною процедурою. Зазвичай керманичі звертаються до сервісного…

26.06.2024

Водіїв в Україні штрафують за “неправильні” покажчики повороту: хто під загрозою

Отримати автомобільний штраф в Україні водії можуть навіть за "неправильні" покажчики повороту. Причому багато порушників…

26.06.2024