Тривала поїздка – завжди серйозне випробування навіть для досвідченого автомобіліста. Багато в чому небезпека полягає в стомлюваності водія, який ризикує заснути за кермом і потрапити в аварію. Досвідчений патрульний дав керманичам низку порад, як ефективно боротися із сонливістю і не куняти за кермом.
Читайте також:
Дорожній знак із перекресленою літерою Е: що він забороняє
Де українцям загрожує штраф 2 700 гривень за радіо в автомобілі
Досвідчений перекупник назвав ідеальний пробіг для купівлі вживаного автомобіля
Насамперед поліцейський рекомендує заздалегідь добряче виспатися і відпочити перед далекою дорогою, адже для організму таке тривале напруження – величезний стрес. Також краще уникати поїздок у час, коли ви зазвичай спите. Якщо хочете не спати за допомогою вживання кофеїну, краще пийте напій поступово маленькими ковтками з перервами на 5-10 хвилин. Не варто забувати, що кава – чудовий сечогінний засіб, який шкідливий для організму в разі систематичного вживання.
Якщо є можливість, слід узяти з собою в дорогу попутника, з яким добре було б вести постійну бесіду, що буде настільки енергійною та захопливою, щоб змушувати вас не спати, але водночас не відволікатиме вас від дороги. Також пасажир зможе стежити з боку за вашим станом і попередить, якщо ви починаєте засинати. Як правило, для водія цей процес проходить непомітно. Як альтернативу жвавій бесіді можна використовувати радіо, яке транслюватиме енергійну музику на підвищеній гучності, не даючи вам заснути.
Крім того, чудово допомагає систематичний прийом їжі. Організм швидко пожвавлюється під час цього процесу. Однак краще уникати вживання шкідливих продуктів, які призводять до сонливості. Снеки, солодощі та насіння краще замінити сухофруктами та ягодами.
У застосунку «Дія» з'явиться нова зручна послуга для автовласників — можливість замінити свідоцтво про реєстрацію…
Придбання вживаного автомобіля — це завжди відповідальний крок. Навіть якщо машина виглядає доглянутою й проходила…
У 2025 році український авторинок, попри виклики воєнного часу та економічну нестабільність, продовжує активно розвиватися.…
Вже з 1 травня 2025 року в Україні запроваджується нова обов’язкова норма для автозаправних станцій:…
Зупинка транспортного засобу правоохоронцями — звична ситуація на українських дорогах. Проте далеко не всі дії…
Для багатьох водіїв звичка одразу вимикати двигун після зупинки авто здається логічною — мета досягнута,…