Categories: Статті

Водіям розповіли, як часто потрібно заводити автомобіль під час довгого простою

Автомобільні експерти розповіли, як часто потрібно заводити машину, якщо довелося відправити її на довгий простій.

Нерідко автолюбителі в мороз і снігопади вирішують тимчасово пересісти на громадський транспорт, а машини залишають на парковках на кілька днів або навіть тижнів. Час від часу вони прогрівають машину, але чи приносить робота на холостих обертах користь двигуну?

Хорошому акумулятору необхідно поповнювати запас енергії приблизно раз в три-чотири тижні простою. Деякі автолюбителі заводять машину приблизно раз в тиждень, але у такого методу є недоліки. При тривалому простої в технічних вузлах автомобіля відстоюється масло. Особливо це шкодить АКПП, елементи якої починають сохнути без циркуляції масла, місцями випадає конденсат і починається окислення.

Рідкісні включення двигуна на холостих обертах, ще й в морозну погоду, призводять до того, що в перші секунди мотор і коробка зазнають зайві навантаження. Фахівці відзначають, що поки масляний насос працює не в повну силу деталі, не отримують належної кількості мастила і ресурс коробки знижується. У щоденного прогріву двигуна теж є свої недоліки. По-перше, далеко не кожен автомобіліст обмежується дозволеними 5 хвилинами стоянки з включеним мотором. По-друге, робота на холостих обертах не йде на користь навіть при щоденному запуску.

При щоденному прогріванні двигун працює на збагаченій суміші і витрата палива відповідно зростає. Сучасні силові агрегати розраховані на те, щоб мотор прогрівався прямо на ходу, тому прогрів на стоянці позначається на них не найкращим чином. Висновок – робота двигуна на холостих обертах швидше шкодить техніці, ніж підтримує її працездатність при тривалому простої. Краще після тривалого простою відправитися в невелику заміську поїздку, що дозволить зарядити злегка підсівшу акумуляторну батарею та розжене масло по всім агрегатам.

Recent Posts

Нахабству немає меж: росіяни запустили сервіс із доставки санкційних іномарок із Європи

Незважаючи на безпрецедентні санкції, пов'язані з повномасштабною агресією РФ щодо України, окупацією та анексією українських…

04.05.2024

Штрафують на 5700 гривень: де ставлять новий дорожній знак у вигляді ромба і що він означає

У Європі почали використовувати новий автомобільний знак у вигляді білого ромба на синьому тлі. Водіїв…

04.05.2024

3 місяці в’язниці за крик за кермом: де водіїв кинуть за ґрати за підвищення голосу

Водіння автомобіля часто пов'язане з різного роду стресами. Тому в Україні нікого не здивуєш водієм,…

04.05.2024

Терміново перевірте лобове скло: за що в Україні можуть незаконно позбавити прав автомобіліста

Юристи б'ють на сполох через почастішання випадків незаконного притягнення водіїв за одне дріб'язкове порушення. Деяким…

04.05.2024

Зміни в ПДР-2024: з 4 травня водіям потрібно встановлювати нові розпізнавальні знаки

Іноді зміни в ПДР в Україні проходять повз увагу водіїв, що потім створює масу непорозумінь…

04.05.2024

6 фраз, які поставлять на місце патрульного під час зупинки автомобіля

У разі зупинки автомобіля поліцейськими, останні іноді можуть поводитися грубо або зухвало, провокуючи водія на…

04.05.2024