В Україні справа про адміністративне правопорушення розглядається працівниками поліції за місцем його вчинення, це прописано в законодавстві нашої країни. Але мова зараз не про порушення, які були зафіксовані в автоматичному режимі та порушень правил зупинки, стоянки, паркування, які були зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки, тощо.
Згідно чинного законодавства, справи про адміністративні правопорушення, по яких патрульні виносять постанови за статтями 121-126 КУпАП, можуть розглядатися у трьох територіальних місцях:
1. За місцем вчинення правопорушення;
2. За місцем обліку транспортних засобів;
3. За місцем проживання особи, яка вчинила правопорушення.
В разі, коли патрульний виносить постанову про адміністративне правопорушення не на місці його вчинення, а в іншому місці (не рахуючи місце обліку транспортного засобу і місце проживання водія), то такі дії є порушенням норм закону.
Тобто, при отриманні штрафу за порушення правил дорожнього руху (крім випадків, які зафіксовані в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки тощо), водій має уважно звірити у постанові чи співпадає місце розгляду справи з місцем вчинення правопорушення. Якщо ні, то цю постанову можна оскаржити в суді.
Існує стереотип, що електричні автомобілі ще поки що недостатньо розвинені, а отже, не можуть бути…
Сьогодні автомобілі все більше нагадують витратний матеріал, який просто викидають на звалище через 10-15 років…
Гібридні автомобілі спочатку замислювалися, як спосіб скоротити витрату палива і зробити експлуатацію транспортних засобів більш…
Майбутня зима несе з собою водіям масу ризиків і загроз, до яких слід бути готовими…
Німецькі виробники ще тридцять років тому і не думали про виробництво кросоверів або позашляховиків, але…
Багато українських водіїв у метушні звикли глушити мотор свого автомобіля одразу, щойно припаркуються. Вважається, що…