Час від часу в Україні поліцейські під час перевірки автомобіля накладають на водія штраф в розмірі 340 грн за відсутність аптечки, посилаючись на ст. 121 КУпАП. Правоохоронці кваліфікують дане порушення, як керування несправним транспортним засобом, експлуатація якого заборонена.
Про те, наскільки правомірно оформляти штраф за відсутності аптечки в автомобілі, розповідає Hotline.finance.
В ПДР України (п. 31.4.7) прописано, що транспортний засіб не можна експлуатувати без, зокрема, медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена (мотоцикл, легкове або вантажне авто, автобус, мікроавтобус та інше).
“Однак у жодному нормативному документі не передбачений штраф за водіння особистого автомобіля без аптечки. Тобто автомобіля, який не використовується для надання послуг із перевезення пасажирів. Автомобіліст відбудеться лише попередженням”, – зазначають юристи.
Зовсім інша справа коли аптечки немає в транспортному засобі, який використовується, наприклад, як таксі. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу – 680 грн, згідно зі ст. 121 КУпАП. При повторному подібному порушенні протягом року на водія, крім штрафу, чекає позбавлення права керування на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.
Існує стереотип, що електричні автомобілі ще поки що недостатньо розвинені, а отже, не можуть бути…
Сьогодні автомобілі все більше нагадують витратний матеріал, який просто викидають на звалище через 10-15 років…
Гібридні автомобілі спочатку замислювалися, як спосіб скоротити витрату палива і зробити експлуатацію транспортних засобів більш…
Майбутня зима несе з собою водіям масу ризиків і загроз, до яких слід бути готовими…
Німецькі виробники ще тридцять років тому і не думали про виробництво кросоверів або позашляховиків, але…
Багато українських водіїв у метушні звикли глушити мотор свого автомобіля одразу, щойно припаркуються. Вважається, що…