Українським водіям розповіли, що відповідно до чинного законодавства справа про адміністративне правопорушення розглядається правоохоронцями за місцем його вчинення. Але це не відноситься до випадків фіксації в автоматичному режимі та порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки, тощо.
Згідно українського законодавства справи про адміністративні правопорушення, по яких поліцейські виносять постанови за статтями 121-126 КУпАП, можуть розглядатися у трьох територіальних місцях:
1. За місцем вчинення правопорушення;
2. За місцем обліку транспортних засобів;
3. За місцем проживання порушників.
У випадку коли поліцейський виносить постанову про адміністративне правопорушення не на місці його вчинення, а в іншому місці (не рахуючи місце обліку транспортного засобу і місце проживання водія), то такі дії є порушенням законодавства.
Тобто, якщо ви отримали штраф за порушення ПДР (крім випадків фіксації в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки тощо), потрібно дуже уважно звірити у постанові чи співпадає місце розгляду справи з місцем вчинення правопорушення. Якщо ні, тоді це правопорушення можна оскаржити в суді.
Сучасні автомобілі оснащені безліччю прихованих функцій, які можуть істотно полегшити життя водієві. Експерти розповіли про…
В умовах насиченого ринку кросоверів легко пропустити моделі, які пропонують чудове поєднання ціни, стилю та…
Сучасні автомобілі буквально «напхані» різного роду технологіями, які роблять процес водіння більш комфортним і простим.…
Багато позашляховиків відомі своєю вражаючою надійністю. Правильне обслуговування і помірний стиль водіння дає змогу деяким…
Електромобілі стають дедалі популярнішими, і компанія Xiaomi активно займає нішу на цьому ринку. Одним із…
Взимку водії часто стикаються з труднощами під час запуску двигуна. Основний винуватець - слабкий акумулятор,…