У 2022 році в Україні було оформлено 134 525 адміністративних протоколів за кермування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Це на 1 525 протоколів більше, ніж позаминулого року, коли їх було 133 000.
Застосування штрафу за кермування у нетверезому стані стосується не тільки алкогольного сп’яніння, але й наркотичного впливу та використання медичних препаратів.
Також штраф може бути накладений на того, хто передав керування автомобілем особі, яка перебуває у стані сп’яніння або під впливом препаратів. Якщо водій відмовиться від проходження огляду, що підтверджує наявність алкоголю чи інших речовин у його організмі, він також понесе відповідальність.
Санкції за порушення є досить суворими: за перше порушення, штраф становить 17 000 гривень, а також позбавлення прав на 1 рік. У разі повторного порушення, штраф збільшується до 34 000 гривень, а права можуть бути позбавлені на 3 роки, а також автомобіль може бути конфіскований.
Якщо нетверезий водій вирішить продовжувати ставити під загрозу своє життя та життя інших учасників дорожнього руху, йому загрожує штраф в розмірі 51 000 гривень, позбавлення прав на 10 років і конфіскація автомобіля.
За скоєння “п’яного” ДТП порушник може отримати штраф у розмірі 34 000 гривень та бути позбавленим прав на 3 роки.
Нагадуємо, що найпоширенішими причинами ДТП з постраждалими в Україні є перевищення швидкості, порушення правил маневрування та неправильне перетинання пішохідних переходів.
Сидіти в авто так, щоб було зручно і безпечно – не одне й те саме.…
У 2025 році не всі українці, що планують придбати авто, поспішають до салону. Часто логічніше…
Найбільший автоконцерн Росії «АвтоВАЗ» готується до чотириденного тижня, пише «Цензор.Нет» з посиланням на російські ЗМІ.…
BMW готує до виходу свою першу повністю електричну модель під шильдиком M – спортивний седан,…
Dacia готує недорогий електромобіль із цінником менше 18 000 євро, або приблизно 882 000 гривень,…
Коли на панелі спалахує помаранчевий значок бензоколонки, перша думка – де найближча заправка. Але трапляється,…