Закони

Українським водіям пояснили, коли вони мають право відмовитись від огляду на стан сп’яніння

Суд визнав відмову водія їхати до медичного закладу для перевірки на наркотичне сп’яніння правомірною.

Згідно з вироком суду, поліцейські безпідставно пропонували водію їхати до медичного закладу замість пройти перевірку на місці зупинки. Це спричинило визнання водія невинним і закриття справи, повідомляє “Дорожній Адвокат”.

Суть справи полягала у тому, що поліцейські зупинили водія, і між ними виник конфлікт через неправомірність зупинки. В ході цього конфлікту поліцейські раптово помітили ознаки наркотичного сп’яніння у водія.

Потім водію запропонували їхати до медичного закладу для перевірки. Відповідаючи на це, водій заявив, що він не зобов’язаний кудись їхати і наголосив на своєму праві пройти перевірку на місці зупинки за допомогою спеціальних технічних засобів.

В результаті відмови водія від поїздки до медичного закладу, проти нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Протокол було передано до суду.

Згідно з законом, частина 1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за відмову пройти перевірку на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння згідно з встановленим порядком. Відповідальність за цю норму закону настає тільки при дотриманні встановленого законом порядку проведення перевірки.

Зокрема, згідно з вимогами частини 2 статті 266 КУпАП, перевірка стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння водія проводиться поліцейським за допомогою спеціальних технічних засобів.

Якщо водій не погоджується на перевірку поліцейськими з використанням спеціальних технічних засобів, перевірка проводиться в медичних закладах.

Суд уважно розглянув відеозапис з місця зупинки і встановив, що поліцейський взагалі не пропонував водію пройти перевірку на місці зупинки, а одразу вказав на необхідність перевірки в медичному закладі. Водій правомірно відмовився від такої перевірки.

Також з відеозапису суд зробив висновок, що водій чітко та адекватно відповідав на запитання поліцейських і його поведінка відповідала обстановці.

Враховуючи ці обставини, суд прийшов до висновку, що запропонований поліцейськими порядок перевірки на наркотичне сп’яніння не є дійсним, оскільки було порушено вимоги статті 266 КУпАП.

В результаті розгляду справи суд визнав, що дії водія не містять складу адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП. Після цього суд закрив провадження у справі. (Постанова суду від 08.06.2023 у справі №214/137/23).

Share
автор
Aleksandr V.

Recent Posts

Назвали найбезпечніший автомобіль у світі: новий еталон безпеки на дорозі

Toyota Crown став найбезпечнішим автомобілем у світі з рейтингом безпеки 95%. Подробиці тестів і характеристик…

29.05.2025

Чому автоконцерни знову роблять ставку на двигуни внутрішнього згоряння

Великі автокомпанії повертаються до двигунів внутрішнього згоряння через високі прибутки та попит на гібридні технології,…

29.05.2025

Для чого досвідчені водії викручують колеса до бордюра: секрет безпеки, про який знають не всі

Багато хто з молодих водіїв дивується: чому досвідчені автолюбителі, залишаючи авто на парковці, спеціально викручують…

29.05.2025

ТОП звичок, які вбивають ваш автомобіль щодня: як не «угробити» машину своїми руками

Автомобіль — це техніка, яка потребує догляду та уважного ставлення. Але, як відзначають експерти, більшість…

29.05.2025

Водії, знайте свої права: як законно спілкуватися з поліцією на дорозі

Дізнайтеся, які права мають водії під час зупинки поліцією та як захистити себе від незаконних…

29.05.2025

Нові правила отримання водійських прав для українців у Польщі: що потрібно знати

Українці в Польщі отримують водійські права за новою процедурою. Детально про три етапи: вимоги, номер…

29.05.2025