Закони

Українським водіям пояснили, коли вони мають право відмовитись від огляду на стан сп’яніння

Суд визнав відмову водія їхати до медичного закладу для перевірки на наркотичне сп’яніння правомірною.

Згідно з вироком суду, поліцейські безпідставно пропонували водію їхати до медичного закладу замість пройти перевірку на місці зупинки. Це спричинило визнання водія невинним і закриття справи, повідомляє “Дорожній Адвокат”.

Суть справи полягала у тому, що поліцейські зупинили водія, і між ними виник конфлікт через неправомірність зупинки. В ході цього конфлікту поліцейські раптово помітили ознаки наркотичного сп’яніння у водія.

Потім водію запропонували їхати до медичного закладу для перевірки. Відповідаючи на це, водій заявив, що він не зобов’язаний кудись їхати і наголосив на своєму праві пройти перевірку на місці зупинки за допомогою спеціальних технічних засобів.

В результаті відмови водія від поїздки до медичного закладу, проти нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Протокол було передано до суду.

Згідно з законом, частина 1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за відмову пройти перевірку на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння згідно з встановленим порядком. Відповідальність за цю норму закону настає тільки при дотриманні встановленого законом порядку проведення перевірки.

Зокрема, згідно з вимогами частини 2 статті 266 КУпАП, перевірка стану алкогольного чи наркотичного сп’яніння водія проводиться поліцейським за допомогою спеціальних технічних засобів.

Якщо водій не погоджується на перевірку поліцейськими з використанням спеціальних технічних засобів, перевірка проводиться в медичних закладах.

Суд уважно розглянув відеозапис з місця зупинки і встановив, що поліцейський взагалі не пропонував водію пройти перевірку на місці зупинки, а одразу вказав на необхідність перевірки в медичному закладі. Водій правомірно відмовився від такої перевірки.

Також з відеозапису суд зробив висновок, що водій чітко та адекватно відповідав на запитання поліцейських і його поведінка відповідала обстановці.

Враховуючи ці обставини, суд прийшов до висновку, що запропонований поліцейськими порядок перевірки на наркотичне сп’яніння не є дійсним, оскільки було порушено вимоги статті 266 КУпАП.

В результаті розгляду справи суд визнав, що дії водія не містять складу адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП. Після цього суд закрив провадження у справі. (Постанова суду від 08.06.2023 у справі №214/137/23).

Recent Posts

Секретний лайфхак із ключами автомобіля, який рятує водіям життя

TikTok-блогер carknowledge розкрив водіям маловідомий лайфхак, який в екстреній ситуації може без перебільшення врятувати життя.…

25.11.2024

Безхатько з ТЦК купив іномарку в 150 разів дешевше за ринкову вартість

Хтось вважає, що, маючи середню зарплату в Україні, неможливо купити елітну іномарку навіть із пробігом.…

25.11.2024

Які оберти найнебезпечніші для двигуна сучасного автомобіля: механік дав відповідь

Серед автомобілістів, як правило, немає єдиної думки про те, на яких обертах експлуатувати двигун транспортного…

25.11.2024

Вчені навчилися заряджати акумулятори електрокарів за 15 хвилин

Тренд на електрифікацію продовжує домінувати в автомобільній індустрії, проте ключовою проблемою залишається низька практичність акумуляторів,…

25.11.2024

Нова дорожня розмітка: що означають білі трикутники по краях дороги

Правила дорожнього руху регулярно змінюються, і водії часом можуть навіть не знати про це. Особливо,…

25.11.2024

Що робити, якщо в машині запахло бензином: порада від автомеханіка

Досвідчених автомобілістів кожен нетиповий звук або запах у машині змушує запідозрити технічну несправність. Відомий автомеханік…

25.11.2024