За висновком суду, відеозапис з приладу ТruCAM не є допустимим доказом, якщо він не завірений цифровим підписом, повідомляє Дорожній Адвокат і дає свої пояснення.
На водія було накладено штраф за перевищення швидкості. Водій оскаржив штраф у суді.
На підтвердження факту порушення, інспектор надав до суду на диску відеозапис з приладу вимірювання швидкості TruCAM. Відповідно до закону відеозапис підпадає під визначення електронного доказу, який повинен бути підписаний цифровим підписом.
Розглядаючи допустимість зазначеного доказу суд дослідив, що на відеозаписі відсутній цифровий підпис як їх автора так і особи, уповноваженої на виготовлення даних копій.
З урахуванням цього суд зробив висновок, що наданий суду відеозапис з приладу ТruCAM не є допустимим доказом порушення водієм Правил дорожнього руху.
На цій підставі суд скасував штраф поліції через відсутність допустимих доказів (Рішення від 15.10.2020 у справі №953/6701/20).
Як правило, відеозаписи надаються поліцією до суду без засвідчення їх цифровим підписом. Якщо водій акцентує увагу суду на даній обставині, суд повинен визнати такий відеозапис недопустимим доказом по справі та не брати його до уваги при розгляді справи, зазначив адвокат.
Читайте також: Названі помилки водіїв, які можуть коштувати життя
Кросовери сьогодні на піку популярності, українці цінують їх за комфорт, практичність і вседорожність. Багато хто…
Придбання автомобіля - це саме по собі відповідальне завдання, до якого не варто підходити легковажно.…
Більшість автовиробників рекомендує автовласникам проводити повну заміну моторної оливи в двигуні кожні 15 000 кілометрів.…
Складно знайти людину, яка краще розуміється на надійності автомобілів, ніж механік із багаторічним досвідом роботи.…
Ремінь ГРМ в автомобілі є важливим елементом, хоч і залишається при цьому витратним матеріалом, що…
Замерзле лобове скло автомобіля взимку стає чи не найбільш дратівливою проблемою для водіїв, яким доводиться…