Під час війни фізична особа чи підприємство можуть отримати наряд з військкомату на вилучення автомобіля. Автомобільну мобілізацію було розширено і деталізовано в пакеті змін до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Згідно цих змін, вилучити транспортний засіб на потреби армії можуть не тільки у підприємств усіх форм власності та органів влади чи самоврядування, а й у звичайних громадян.
Порядок вилучення транспортних засобів регулює Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1921.
У даному положенні перелічено категорії, у яких вилучити транспортний засіб не можуть. До переліку входять:
– дипломатичні та консульські установи інших держав;
– представництва міжнародних та іноземних організацій;
– іноземці та люди без громадянства;
– підприємства, організації та установи, які мають високу суспільну значимість;
– підприємства, організації та установи, які вже виконують мобілізаційні завдання.
Останні дві категорії з переліку для звільнення від мобілізації автотранспорту повинні надати підписаний договір із Міністерством оборони.
Також в положенні описана процедура вилучення транспортних засобів. Спершу, уряд має встановити яку кількість техніки необхідно мобілізувати в кожній області. Потім місцеві адміністрації розподіляють цю кількість між районами та містами обласного підпорядкування. А далі державні адміністрації за дорученням військкоматів поділяють ліміти передачі транспортних засобів між підприємствами, організаціями, установами та громадянами.
Займатися мобілізацією транспортних засобів мють право виключно військкомати. Вони виписують і вручають представнику підприємства чи приватній особі наряд на вилучення транспортного засобу. При цьому забирати транспортний засіб насильно держава не має наміру. Після вручення наряду власники техніки мають вибрати, яку техніку вони передадуть на потреби військових, а яка залишиться для виконання господарських потреб.
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…