Верховний суд висловив свою позицію стосовно відповідальності водіїв за невиконання дорожній знаків, встановлених з порушенням.
Про це пише Дорожній адвокат у Facebook.
Поліцейський виніс штраф на водія, який нібито порушив вимоги дорожнього знаку. А саме водій зупинився у смузі для маршруток, позначеній відповідним дорожнім знаком.
У відповідь на звинувачення інспектора, водій пояснив, що він не може бути притягнутий до відповідальності, оскільки дорожній знак встановлено незаконно.
Поліцейський проігнорував зазначене пояснення та виніс штраф у розмірі 510 грн. За захистом своїх прав водій звернувся до суду.
Верховний суд у рішенні 14.08.2019 по справі №199/8466/16 наголосив, що водій дійсно здійснив зупинку на відокремленій розміткою смузі для маршруток, однак дорожній знак, вимоги якого нібито порушені, розташований з порушенням Національного стандарту ДСТУ 4100-2014.
На цій підставі суд зробив висновок про незаконність притягнення водія до відповідальності та скасував штраф поліції.
Таким чином, згідно з позицією Верховного суду: якщо дорожній знак встановлено з порушенням, водій не може бути притягнутий відповідальності за його невиконання!
Хтось вважає, що, маючи середню зарплату в Україні, неможливо купити елітну іномарку навіть із пробігом.…
Серед автомобілістів, як правило, немає єдиної думки про те, на яких обертах експлуатувати двигун транспортного…
Тренд на електрифікацію продовжує домінувати в автомобільній індустрії, проте ключовою проблемою залишається низька практичність акумуляторів,…
Правила дорожнього руху регулярно змінюються, і водії часом можуть навіть не знати про це. Особливо,…
Досвідчених автомобілістів кожен нетиповий звук або запах у машині змушує запідозрити технічну несправність. Відомий автомеханік…
Попри те, що поліцейські на дорогах мають стежити за дотриманням законів, вони й самі нерідко…