Categories: Новини

Чому не можна піднімати «двірники» на автомобілі під час снігопаду

Багато автовласників навіть за відсутності серйозних снігопадів звикли піднімати повідці «двірників», надовго залишаючи машину на стоянці – щоб не примерзали. Наскільки виправданий такий метод і чи є від нього хоча б якась користь?

Мало кому з автовласників подобається часто купувати нові щітки склоочисника. Зате багато хто з них чули про те, що «двірники» швидше зношуються, якщо намагатися з їх допомогою зчищати з лобового скла сніг і лід.

Та й сам по собі факт регулярного примерзання «двірників» до скла не додає у людей впевненості в їх довговічності.

Порятунком від всіх перерахованих вище бід вважається найпростіша маніпуляція: залишаєш машину надовго і метеорологи обіцяють снігопад – підніми повідці склоочисника, щоб «двірники» бовталися над склом! Популярність цього методу більш ніж висока: переконатися в цьому можна, перерахувавши кількість авто із спрямованими вгору «двірниками» на парковці чи у дворах будинків.

Насправді ж піднімати «двірники» заради благої мети порятунку резинок настільки ж виправдано, як ідея ходити під дощем по калюжах босоніж з тим, щоб черевики не промокли.

По-справжньому дбайливий автовласник повинен знати, що «двірники» до скла притискаються спеціальними пружинками. Вони заховані в основі кожного повідця.

Коли ми задираємо їх вгору і залишаємо надовго в такому положенні, ці пружини розтягуються практично до максимально можливих значень. Відомо, що чим довше в подібному положенні вони перебувають, то більше і швидше зменшується їх пружність.

Все б нічого, але от лихо: ефективність роботи «двірників» залежить не лише від них самих. Насправді, набагато більш серйозний вплив на якість очистки «лобовухи» має саме величина зусилля, з яким гумка очищувача притискається до скла.

З ослаблою пружиною повідця навіть найдорожчі гумки будуть розмазувати бруд, залишаючи неочищені зони або взагалі не справляючись зі своїм завданням. Таким чином, манера піднімати «двірники», звичайно, рятує від їх примерзання до скла, але одночасно створює куди більш серйозну проблему – виводить з ладу сам механізм.

Таким чином, краще не займатися дурницями, піднімаючи повідці, а просто зробити їх роботу безперешкодною – прибрати сніг та лід.

Recent Posts

Майбутнє за кермом: п’ять неіснуючих автомобільних функцій, які змінять світ

Сучасні автомобілі буквально напхані найрізноманітнішими технологіями, які покликані зробити процес поїздки комфортнішим, простішим і безпечнішим,…

11.01.2025

Кращі вживані седани класу люкс: ТОП-10 п’ятирічних моделей для купівлі прямо зараз

Якщо ви мрієте про купівлю люксового седана, але не можете дозволити собі придбання нової моделі,…

11.01.2025

Чому сьогодні вигідніше купити трирічний гібрид, ніж нове авто

Бензинові та дизельні автомобілі поступово відходять у минуле, поступаючись гібридам і електрокарам. Проте, на українському…

11.01.2025

Коли не варто купувати автомобіль: найгірші періоди для угод у 2025 році

Вигідна купівля автомобіля - це свого роду мистецтво. З огляду на високі ціни на машини…

11.01.2025

Кращі кросовери: ТОП-10 моделей на будь-який бюджет у 2025 році

Сьогодні кросовери домінують на автомобільному ринку, як в Україні, так і в усьому світі. Їх…

11.01.2025

П’ять помилок водіїв, які «вбивають» генератор в автомобілі

Справний генератор вкрай важливий для нормальної роботи автомобіля. Його ремонт або заміна можуть обійтися в…

11.01.2025