Categories: Новини

Паливо на українських АЗС може подорожчати на 25%

В Україні на прохання найбільших українських виробників палива можуть запровадити нові мита на імпортні нафтопродукти, що призведе до зростання цін на АЗС. Введення нових мит мотивують захистом вітчизняного виробника.

Кілька днів тому у спеціальну комісію при Мінекономрозвитку три українські компанії (“Укртатнафта”, “Укргазвидобування” і “Укрнафта”) подали скаргу, в якій стверджується, що українські нафтопродукти не можуть конкурувати з російськими нафтопродуктами, так як в Росії існує державна підтримка операторів паливного ринку.

Тому українські виробники просять ввести нові мита на російські нафтопродукти – аж до 25,4%.

Зазвичай такого роду скарги комісія МКМТ розглядає довго – близько одного року. Але якщо відомості, викладені у скарзі, підтвердяться, то МКМТ буде рекомендувати Кабміну України запровадити нові мита на російські нафтопродукти.

Аналітики Консалтингової групи “А-95” стверджують, що всі імпортні нафтопродукти продаються в Україну за підвищеною ціною. Тобто про демпінг мова йти не може, і немає причин для введення нових мит.

Якщо ж все-таки це відбудеться, то українським водіям потрібно готуватися до серйозного зростання цін.

При цьому Сергій Куюн з КГ “А-95” упевнений, що з-за введення нових мит не тільки підвищаться ціни, але також послабиться конкуренція, а проблеми українських нафтопереробних підприємств вирішені не будуть.

Деякі експерти, наприклад, Геннадій Рябцев з Науково-технічного центру “Психея”, вважають, що МКМТ відхилить скаргу найбільших українських виробників палива з економічних і з політичних мотивів. По-перше, можуть бути введені дзеркальні мита щодо українських товарів, що ввозяться в Росію. По-друге, українська влада намагатиметься не допустити різкого зростання цін на паливо.

Отже, найбільші українські виробники палива об’єднаним фронтом виступили за введення нових мит на російські нафтопродукти. Їх перемога може призвести до того, що українським водіям доведеться платити на 25% більше грошей за бензин, дизель і автогаз, ніж зараз.

Recent Posts

Десять автомобілів з кращім запасом ходу після активовації індикатора низького рівня палива

Ситуації, коли на приладовій панелі спалахує «лампочка» низького рівня пального, знайомі кожному водієві. Деяких це…

22.09.2024

Чи потребує трансмісія обов’язкового обслуговування: думка механіків

Технічне обслуговування автомобіля - найважливіша частина його експлуатації. Кожен автовласник прагне підтримувати свою машину в…

22.09.2024

Найпопулярніші бензинові автомобілі в Україні: тренди серпня 2024 року

Автомобільний ринок України продовжує демонструвати стійкий інтерес до автомобілів з бензиновими двигунами, незважаючи на загальну…

22.09.2024

ТОП-10 надійних вживаних автомобілів на ваш бюджет прямо зараз

Купівля злегка вживаного автомобіля вважається одним із найефективніших способів інвестувати гроші. Якщо купити машину з…

22.09.2024

Вузькі або широкі: які шини краще підходять для автомобіля

Сьогодні на ринку пропонується великий асортимент автомобільних шин, у зв'язку з чим вибір відповідної гуми…

22.09.2024

Найвразливіші деталі автомобіля: які гумові елементи слід ретельно берегти

Навіть у найякісніших і найдовговічніших автомобілях є елементи, які мають сильні вразливості, що проявляються з…

22.09.2024