Експлуатація

Як правильно заводити автомобіль в сильні морози: 10 ефективних порад

Аби морози для водія та його автомобіля пройшли без неприємностей та наслідків, експерти дали 10 простих, але ефективних порад, інформує Твоя МАШИНА.

Тож, що це за поради?

По-перше – своєчасна заміна АКБ. Якщо ви давно не замінювали акумулятор, то це просто необхідно зробити до того, як він остаточно вийде з ладу, адже при сильному морозі після нічного простою на відкритій стоянці ваш автомобіль може просто не завестися. У будь-якому випадку перед запуском двигуна рекомендується включити на 10-15 секунд дальнє світло, щоб прогріти електроліт і збільшити віддачу АКБ;

По-друге – рівень бензину. У зимовий час ви не повинні допускати, аби рівень бензину/дизеля в баку був менше половини його ємності, так як в баку з’являється незначна кількість води, яка в мороз може замерзнути та спричинити закупорку паливопроводу;

Наступною порадою є вимкнення мультимедіа. Перед запуском двигуна необхідно вимкнути всі мультимедіа, підігріви вікон та сидінь, світлові прилади та ін;

Далі – правильний запуск “механіки”. На машинах з механічною коробкою передач перед включенням стартера необхідно вдавити зчеплення і переконатися, що важіль КП знаходиться в нейтральному положенні. Відпускати зчеплення слід плавно і через 5-10 секунд після початку роботи двигуна;

Наступною із порад є включення стартера. Включати його слід не більше ніж на 5 секунд, повторюючи спроби через 15-20 секунд. Після 4-5 невдалих проб варто припинити спроби запуску.

Також використання спеціальних спреїв. В магазинах автохімії продається засіб для запуску двигуна. Це суміш горючих газів, а також присадок, що захищають деталі двигуна від шкідливого короткострокового впливу високих температур. Як правило, препарат з аерозолю впорскується в повітряний фільтр або впускний колектор.

Нормалізувати оберти двигуна перед поїздкою. Не поспішайте відразу виїжджати на дорогу, дайте оборотам двигуна опуститися до нормальної для холостого ходу позначки, а рідинам – досягти робочої температури. Крім того, ні в якому разі не намагайтеся прискорити процес прогріву активним використанням педалі “газу”.

Запуск «автомата». Якщо автомобіль оснащений АКП, слід постояти пару хвилин на місці, перевівши селектор в положення D або послідовно пройтися селектором по всьому діапазону передач. Для власників машин з МКП не буде зайвим, витиснувши зчеплення, перевірити роботу механізму перемикання передач.

Плавні маневри. Перші 20-30 хвилин руху не варто різко набирати швидкість і різко гальмувати, щоб запобігти підвищеному зносу вузлів і агрегатів.

Також було б добре запастися спеціальним комплектом стартових проводів для АКБ.

Читайте також: Що потрібно знати при їзді на машині в сильні морози

Share
автор
Aleksandr V.

Recent Posts

Як правильно сісти за кермо, щоб вижити і не втратити здоров’я

Сидіти в авто так, щоб було зручно і безпечно – не одне й те саме.…

24.07.2025

ТОП-5 кросоверів з пробігом, які сьогодні нічим не поступаються новим моделям

У 2025 році не всі українці, що планують придбати авто, поспішають до салону. Часто логічніше…

24.07.2025

Навіть росіяни гидують цим брухтом: АвтоВАЗ скорочує робочий тиждень через різкий обвал продажів

Найбільший автоконцерн Росії «АвтоВАЗ» готується до чотириденного тижня, пише «Цензор.Нет» з посиланням на російські ЗМІ.…

24.07.2025

BMW готується випустити електричну версію M3: фото

BMW готує до виходу свою першу повністю електричну модель під шильдиком M – спортивний седан,…

24.07.2025

Dacia працює над новим дешевим електрокаром для Європи: фото

Dacia готує недорогий електромобіль із цінником менше 18 000 євро, або приблизно 882 000 гривень,…

24.07.2025

Скільки можна проїхати на «лампочці»: коли пальне в автомобілі закінчується

Коли на панелі спалахує помаранчевий значок бензоколонки, перша думка – де найближча заправка. Але трапляється,…

24.07.2025