Формат номерів, який використовується в Україні в даний час, був введений в 2004 році. У 2015 році була прийнята невелика корекція, і поле квітів українського прапора, що знаходиться в лівій частині номера, було замінено на синій колір з невеликим синьо-жовтим прапорцем на ньому.
На реєстраційної табличці знаходиться номер з чотирьох цифр і два буквених індексу з двох сторін від числа. Використовуються тільки українські літери, накреслення яких збігаються з латинськими. Коди регіонів визначили в алфавітному порядку, починаючи з Києва: АА, АВ (Вінницька область), АС (Волинська область) і так далі.
У 2013 році були прийняті зміни в ДСТУ. Так перші літери кодів регіонів замінили буквами К, Н і І. Дві букви з правого боку номерного знака означають серію номера. Для автомобілів вона визначається з початку алфавіту, а для причепів і напівпричепів – з кінця.
У 2020 році було введено ще одна зміна. Після нього електрокари стали отримувати номерні знаки, де в правій частині обов’язково присутній латинська буква Z.
Паркування в умовах обмеженого простору може стати для автомобілістів справжнім кошмаром. Однак одна маловідома функція…
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…