Водію можуть виписати штраф навіть через подання звукового сигналу. Справа в тому, що в ПДР чітко прописані моменти, коли сигналити можна, а коли не можна, передає «Твоя МАШИНА».
Відповідно до ПДР, звуковий сигнал автомобіля вважається попереджувальним сигналам на дорозі, і не всі водії використовують його лише у необхідні моменти. Так, у розділі 9 ПДР зазначено, що попереджувальні сигнали на дорогах заборонено використовувати у населених пунктах, що позначені табличками 5.45 на білому тлі. За межами населених пунктів обмежень немає.
Також прописано, що подавати звуковий сигнал можна з метою попередження, щоб привернути увагу водія автомобіля, що їде попереду під час обгону. Хоча часто автомобілісти сигналять, щоби привернути увагу інших учасників дорожнього руху.
Таким чином, у населених пунктах сигналити можна, щоб запобігти ДТП. В інших випадках сигналити заборонено, інакше можна отримати штраф 510 гривень за ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Але варто зауважити, що інспектори поліції практично не штрафують водіїв за порушення цього правила. У той самий час довести порушення цього правила практично дуже складно.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…