Багато автомобілістів знають, що у правилах є винятки. Це стосується і перетину подвійної суцільної лінії розмітки – в деяких випадках її можна перетинати, передає «Твоя МАШИНА».
Подвійна суцільна відноситься до горизонтальної розмітки та має порядковий номер 1.3. Вона використовується для поділу напрямків руху, коли в кожну сторону є мінімум дві смуги для руху. Також таку розмітку можна помітити на дорозі з трьома смугами, коли дві смуги в один бік і одна в протилежну.
Перетин подвійний суцільний є порушенням за ст. 122 ч.1 КУпАП та карається штрафом у розмірі 340 грн. Проте є ситуації, коли перетинати подвійну суцільну припустимо.
Коли можна перетинати подвійну суцільну:
• Об’їзд. Наприклад, якщо дорогу перегороджує велика ДТП чи перешкоди. Однак такий маневр допустимо, тільки якщо немає інших шляхів об’їзду;
• виконання невідкладного службового завдання. Це стосується лише машин оперативників, якщо в них включена сирена або мигалка;
• дія непереборної сили. Це може бути спосіб уникнути ДТП або подібні ситуації, де під загрозою перебуває життя водія та пасажирів;
• якщо розмітки не видно. Якщо розмітка засипана снігом, піском або брудом, водій просто не зможе її побачити і відповідно не може виконувати вимоги розмітки.
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…
У сервісному центрі МВС зафіксували вкрай незвичний випадок — на перевірку потрапило фальшиве водійське посвідчення,…
В Україні дедалі більше автовласників стикаються з ситуацією, коли штрафи за порушення правил дорожнього руху…
На вулицях Києва з'явився надпотужний і вкрай рідкісний екземпляр — Mercedes-AMG S63 Coupe, який пройшов…
Виїзд на дорогу навіть на коротку відстань вимагає відповідальності. Окрім водійського посвідчення, кожен автовласник зобов’язаний…