Дуже часто, за різних непорозумінь з поліцейськими, водії дістають телефон і починають знімати інспектора. У зв’язку з цим постає логічне питання, а чи можна проводити відеозйомку стосовно представника влади? Давайте розбиратися.
Отже, основний закон України забороняє втручатися в особисте та сімейне життя людини та збирання конфіденційної інформації про неї без її згоди (куди також відносять і відеозйомку). Але під час виконання службових обов’язків інспектор не веде особисте чи сімейне життя.
Відповідно до Закону “Про інформацію” передбачено, що конфіденційною є лише інформація про фізичну особу. Крім цього, конфіденційною вважається інформація, доступ до якої обмежений фізичною чи юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Також жодних обмежень немає щодо інформації про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.
Виходить, що водій може вести відеозйомку як співробітників поліції, так і їхніх службових посвідчень на місці зупинки, а також варто не забувати, що фото та відеозйомка може стати єдиним доказом незаконних дій поліцейського надалі.
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…