Статьи

Як безпечно їздити в снігопад та ожеледь і що має бути в автомобілі

Взимку слід возити з собою деякі предмети, щоб зробити подорож безпечнішою. Про те, що треба покласти в багажник та як правильно їздити взимку, розповість «Твоя МАШИНА».

По-перше, перед початком руху слід очищати кузов від снігу. Не можна забувати про сніг на даху. Також чистими мають бути лобове скло, бічні вікна, зовнішні дзеркала заднього виду та фари.

Від деяких автолюбителів можна почути пораду приспустити шини перед поїздкою до снігопаду. Але насправді зменшений тиск ніяк не покращить зчеплення. Якщо одягнена зимова гума, то вона й так упорається зі снігом.

Також слід переконатись, що автомобіль повністю справний. Насамперед треба перевірити шини, гальма, фари та габаритні вогні.

Якщо автомобіль оснащений МКПП, то снігом і льодом їздити краще на вищій передачі. Це зменшить обертання коліс і зменшить ймовірність занесення. У випадку з “автоматом” можна скористатися режимом “сніг і лід”, який знизить потужність, що передається від двигуна на колеса, а також дозволить керувати трансмісією та визначати допустиме пробуксування коліс.

Слід підтримувати невелику швидкість, оскільки швидка їзда може призвести до втрати керування. Якщо машину все-таки занесло, то важливо не втратити керування. Для цього потрібно випрямити транспортний засіб у заносі. Це допоможе повернутися у колишній напрямок руху.

При їзді снігом і льодом гальмівний шлях значно збільшується. Тому вкрай важливо дотримуватися дистанції. Також не слід різко гальмувати. Перед поворотом потрібно плавно знизити швидкість. Перед поворотом треба зняти ногу з гальм та повільно натиснути на акселератор. Різке прискорення на виході може призвести до пробуксування коліс та занесення.

Власникам електрокарів варто пам’ятати, що у морози запас ходу скорочується на 20%. Через хімічний склад батарея працює найбільш ефективно приблизно між 15 і 25 градусами тепла, але взимку ємність зменшується.

Також водіям у поганих погодних умовах рекомендують возити з собою речі першої необхідності: ковдру або спальний мішок, аптечка першої допомоги, пальник, мотузок, зарядний пристрій для телефону, запасні лампи для фар, жилет підвищеної видимості, лопата, насос та запас води.

Share
автор
Полина

Recent Posts

Топ-5 бюджетних і комфортних альтернатив Toyota RAV4 серед вживаних автомобілів

Toyota RAV4 давно вважається еталоном надійності та практичності серед кросоверів. Але навіть на вторинному ринку…

20.05.2025

На яких обертах двигун самоочищається: відповідь моториста

Багато водіїв навіть не здогадуються, що в процесі експлуатації двигун поступово накопичує вуглецеві відкладення, які…

20.05.2025

Моторист нагадав водіям, до яких обертів заборонено розкручувати двигун автомобіля

Моторист розповів, до яких обертів можна розкручувати двигун. Важливо дотримуватись рекомендацій для збільшення ресурсу авто.

20.05.2025

Доступні дизельні кросовери в Україні: топ-5 варіантів до $6000

Огляньте п'ятірку найдоступніших вживаних дизельних кросоверів в Україні до $6000, і знайдіть свій ідеальний автомобіль…

20.05.2025

Економія пального: прості поради для водіїв у заторах

Дізнайтеся, як заощаджувати пальне в заторах з допомогою системи Start-Stop та інших порад для економного…

19.05.2025

Швидкі та прості способи прибрати подряпини на авто без звернення до автосервісу

Дізнайтеся, як легко і швидко прибрати подряпини на машині самостійно, не звертаючись до автосервісу. Відкривайте…

19.05.2025