Автомобільні фахівці розповіли про нюанси заправки машин на європейських АЗС.
Почнемо з того, що автозаправки на магістральних трасах у Європі працюють цілодобово, але ціни на них традиційно вищі, ніж у містах.
На невеликих АЗС у містечках та на другорядних дорогах зазвичай є лише два види палива – бензин марки А-95 та звичайний дизель. Автогаз продається як на окремих станціях, так і на загальних. Частина заправок закрита вночі, проте при цьому на них можна заправитися через банківський термінал, вбудований прямо в колонку.
Паливо на європейських АЗС мають різні маркетингові найменування, але завжди слід звертати увагу на октанове число.
Особливість заправки автомобіля газом полягає в тому, що часто заправників немає на станції і весь процес поповнення запасу палива лягає на плечі водія. Також у деяких країнах пістолети для заправки газом можуть відрізнятися, тому вам знадобиться перехідник, так званий італійський тип Dish.
Ціна пропан-бутану в Європі традиційно становить 50-60% від основного для європейців 95-го бензину. Зріджений пропан-бутан, на якому працюють українські автомобілі з ГБО, маркується як LPG, Autogas або GPL (нечасто), і найчастіше зустрічається на великих заправках. Варто зазначити, що маркування CNG – це зжатий природний газ метан, на якому в Україні працюють автобуси та вантажівки.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…