Тільки 33% українських водіїв знають базові правила маневрування і дотримання безпечної дистанції на відмінно, 67% – варто освіжити знання
Такі результати показало анонімне онлайн-тестування, проведене в рамках Національної інформаційної кампанії H-Road.
З 17 серпня по 8 вересня 2017 року тест пройшли 1260 користувачів Мережі, повідомив представник прес-служби Національної інформаційної кампанії H-Road Євген Скачко. Результати завдань, що виконуються користувачами, дали можливість оцінити знання водіями кількох головних правил маневрування та дотримання безпечної дистанції. Так, правила використання світлових покажчиків повороту пам’ятають 58% респондентів, правила розміщення транспортного засобу (ТЗ) при русі по проїзній частині знають 69% опитаних, вірно відповісти про метод визначення безпечної дистанції змогли 73% респондентів.
– Онлайн тестування, проведене в рамках H-Road, не тільки стало інструментом для перевірки знань водіїв, а й в черговий раз привернула увагу українців до важливості дотримання Правил дорожнього руху (ПДР), – говорить Євген Скачко.
Як повідомляє прес-служба Національної інформаційної кампанії H-Road, порушення правил маневрування та недотримання безпечної дистанції під час руху – найпоширеніші причини дорожньо-транспортних пригод (ДТП) в Україні в 2017 році.
За даними Департаменту патрульної поліції України, тільки в серпні цього року порушення правил маневрування призвело до 4395 ДТП, при цьому в 218 ДТП були постраждалі, в яких загинули 11 людей і 282 травмовані. Недотримання безпечної дистанції протягом цього ж періоду стало причиною 2711 ДТП, в 103 випадках – з постраждалими, в яких загинули 4 людини і 174 травмовані.
Забезпечити безпеку на дорозі можливо виключно за умови дотримання ПДР всіма учасниками руху. Згідно з Правилами дорожнього руху, до маневрування відносяться: початок руху транспортного засобу, перестроювання в русі на іншу смугу, поворот направо або наліво, розворот, з’їзд з проїжджої частини і рух заднім ходом.
Прес-служба H-Road нагадує кілька ключових правил, які, згідно з ПДР України, регулюють розташування транспортного засобу на дорозі, безпечної дистанції та використання попереджувальних сигналів:
9.2. Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку: а) перед початком руху і зупинкою; б) перед перестроюванням, поворотом або розворотом;
11.2. Нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини;
11.11. При інтенсивному русі змінювати смугу дозволяється лише для об’їзду перешкоди, повороту, розвороту або зупинки;
13.1. Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Штраф за порушення правил безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортного засобу на проїжджій частині, використання попереджувальних сигналів при початку руху чи зміні його напрямку встановлений ст. 122 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає 425 грн., Або 50 штрафних балів. У разі, якщо порушення призвело до створення аварійної обстановки, покаранням є штраф 680 грн., Або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Промивання двигуна автомобіля є корисною процедурою, яка допомагає позбутися різного роду відкладень у моторі, поліпшити…
Якщо ви купуєте практичний автомобіль для сімейних потреб, не обов'язково відмовляти собі в задоволенні від…
Кожен автомобіліст може зіткнутися з ситуацією, коли запах у салоні його транспортного засобу стає явно…
Під час вибору гібридного автомобіля чимало українських автолюбителів мають сумніви через високі ціни в цьому…
Існують різного роду міфи про використання рослинної олії як автомобільного палива. Ще 20 років тому…
Склоочисники - це один із тих елементів в автомобілі, які завжди мають бути в технічно…