Їзда в міських умовах – найменш сприятлива з погляду економії пального. Причина в тому, що на міських вулицях доводиться часто розганятися, а це вимагає впорскування в циліндри додаткових порцій бензину або дизпалива. Але значно зменшити кількість заїздів на АЗС можна не лише за рахунок стриманого стилю їзди.
Холодний двигун. Намагайтеся не навантажувати непрогрітий двигун високими обертами, прискореннями, рухом на підйом та високою швидкістю – у такому режимі витрата палива буде занадто велика. Але і прогрівати двигун на холостому ходу немає сенсу – грійте його неквапливим рухом на середніх обертах.
Транспортна політика. Перегляньте своє ставлення до прокладання маршрутів. Не обов’язково доїжджати машиною безпосередньо до дверей вашої “точки Б”, можна залишити авто на півдорозі – там, де є можливість пересісти на інший зручний транспорт.
Стиль їзди. Забудьте про динамічні прискорення та різкі уповільнення перед світлофорами.
Маршрути. Навіть у рідному місті перегляньте всі маршрути руху. Уникайте ділянок, де є підйоми, де утворюються пробки, де нерівний асфальт, де великі та складні розв’язки.
Швидкість. Хоч у місті, хоч за містом не розганяйтеся швидше за 80 км/год: у більшості моделей саме на цій позначці витрата палива різко збільшується. Справа в тому, що після 60-70 км/год зростає частка аеродинамічного опору в сумі сил, які чинять опір руху машини.
Будьте скромнішими. Навчіться вимикати кондиціонер вашої кліматичної установки, адже якщо на вулиці ще не літня спека, для створення комфорту в салоні досить пустити через повітропроводи просто повітря “з вулиці”. Однак майте на увазі, що відкриті вікна на швидкості підвищують витрату пального так само, як і увімкнений кондиціонер.
Технічний стан. Машина повинна бути в порядку: шини накачані, кути установки коліс відрегульовані, а паливні форсунки та свічки запалювання – бути чистими та справними. Інакше перевитрата палива буде навіть за ідеальної роботи водія.
Тюнінг. Якщо ви хоч іноді розганяєте машину до четвертої-п’ятої передачі, краще зняти з даху багажник, штатні рейлінги, додаткові спойлери, мухобойки, високу антену і т.д. Такі деталі додають машині аеродинамічного опору.
Найближчим часом в Україні можуть з'явитися нові підстави для позбавлення водійських прав. Відповідний законопроєкт уже…
У США іноді можна побачити припарковані автомобілі з пластиковими пакетами, одягненими на дзеркала заднього виду.…
Уже майже три роки в Україні продовжує діяти воєнний стан, а з ним і блокпости…
Зупинка автомобіля поліцією і подальше спілкування з правоохоронцями мало кому з українських водіїв приносить задоволення.…
З 1 січня 2025 року набуде чинності ухвалений Радою законопроєкт №8300 про «автоцивілку». Які ключові…
Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…