Після відмови України від постачання палива з Росії та Білорусі у країні виник дефіцит. На АЗС спостерігаються багатокілометрові черги. Експерти пояснили, чому паливна криза в Україні затягнеться.
Кременчуцький НПЗ покривав 20% потреб України в паливі. Інші 80% надходили з РФ та РБ. Відновлення поставок із Росії та Білорусі зі зрозумілих причин неможливе. Підприємство у Кременчуці не зможе відновити роботу раніше, ніж за рік. Завод був сильно зруйнований внаслідок кількох атак рашистів.
Резервні сховища палива також зазнали руйнувань. Тепер усі постачання палива в Україну йдуть з Європи. Але тут є нюанси. Росія заблокувала українські порти. Усі логістичні ланцюжки були переорієнтовані на автомобільні та залізничні перевезення.
Танкери з паливом прибувають до Польщі та Румунії. Далі за допомогою залізничних перевезень паливо доставляють на кордон та перевантажують на українські потяги. Справа в тому, що у країнах різні залізничні колії. Це створює додаткові затримки у поставці.
Для доставки палива використовують бензовози. Усього потрібно близько 3500-3700 машин. Однак поки що є лише 1500 і вони не справляються із завданням.
Також не варто забувати про бюрократичні моменти – страхування та оформлення документів для водія.
Усі ці проблеми посилюють період дефіциту палива в Україні. Уряд має вирішити їх і лише тоді проблему вдасться викорінити.
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…