Статті

Порядок дій при настанні ДТП за кордоном: українцям пояснили як діяти

При виїзді за кордон на автомобілі необхідно мати страховий сертифікат «Зелена картка» (це обов’язковий вид страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів), наявність якого перевіряють на кордоні. Це страховка, яка передбачає відшкодування збитків, заподіяних життю, здоров’ю та/або майну тільки потерпілим у ДТП.

«По суті, це такий самий поліс, як і автоцивілка, тільки автоцивілка необхідна для водіїв, які перебувають на території України, а «Зелена картка» обов’язкова для водіїв, які перебувають за кордоном. Такий страховий сертифікат застосовується в країнах-членах міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”, зазначених і не викреслених у такому сертифікаті», – сказано у повідомленні.

Який порядок дій при настанні ДТП за кордоном?

Викликати поліцію та швидку допомогу, якщо є потерпілі

Отримати довідку поліції про обставини ДТП. «Працівник поліції на місці аварії має скласти протокол ДТП. Обов’язково попросіть у працівника поліції копію протоколу, такий документ знадобиться для отримання страхового відшкодування. Якщо ви не розумієте зміст документа, рекомендуємо не ставити на ньому підпис, краще зробіть відмітку на документі про те, що ви не розумієте мову якою складений документ», – сказано у повідомленні.

Зафіксувати місце ДТП

Зробити фото та/чи відеозйомку з місця ДТП. «Такі докази можуть знадобитися у разі виникнення спірних запитань із страхового компанією. Запишіть контакти свідків події», – радять водіям.

Повідомити свою страхову компанію про настання ДТП.

Потерпілому, крім повідомлення своєї страхової компанії, необхідно звернутися до страхової компанії винуватця ДТП.
«Саме страховик винуватця ДТП буде відшкодовувати збитки за ремонт автомобіля потерпілого, збитки, заподіяні життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.

Також звертаємо увагу, що у разі вини страхувальника, зазначеного в картці міжнародного автомобільного страхування, її копія віддається іншому учаснику ДТП (потерпілому).

Винуватцю ДТП теж обов’язково необхідно повідомити страхову компанію, в якій він оформив поліс про настання аварії.

У разі відсутності у іноземного водія-винуватця страхового покриття на дату ДТП, або ж якщо ДТП сталося за участю водіїв з різних країн на території третьої країни, варто звернутися безпосередньо до національного Бюро країни ДТП (контактні дані про такі бюро зазначені на зворотній стороні страхового сертифіката “Зелена картка”).

Також оформити ДТП за кордоном можна без участі представників дорожньої поліції.

«У більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Лицьова сторона бланку європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах, де він запроваджений, відрізняється тільки мова, якою надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко зорієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни», – сказано у повідомленні.

Recent Posts

Недооцінені кросовери класу люкс: ТОП-10 моделей, які заслуговують на більше

Сегмент розкішних кросоверів вельми насичений, що створює величезну конкуренцію на ринку. За таких умов ціла…

24.11.2024

Як підібрати щітки склоочисника: водіям на замітку

Щітки склоочисника - важливий елемент безпеки автомобіля, особливо в дощ або сніг. Незважаючи на їхню…

24.11.2024

Найкращі сімейні кросовери з пробігом: ТОП-10 моделей для купівлі просто зараз

Кросовери користуються неабиякою популярністю в Україні, особливо серед сімейних водіїв, які цінують їх за комфорт…

24.11.2024

П’ять речей, які автомобілістам не можна робити під час снігопаду

Перший сніг несе українським автомобілістам нові загрози. Важливо розуміти, що керування транспортним засобом у таких…

24.11.2024

Найгірші автомобілі для зими: які моделі купувати не варто

Далеко не кожен автомобіль підходить для складних зимових умов експлуатації. Експерти звернули увагу на низку…

24.11.2024

Як без манометра перевірити тиск у шинах автомобіля: на замітку водієві

Тиск в автомобільних шинах є найважливішим фактором забезпечення безпеки експлуатації транспортного засобу. Якщо він занадто…

24.11.2024