У боротьбі за економію пального ми забуваємо про один малопомітний, але на справді дуже “впливовий” чинник – свічки запалювання. Вирахувати їхню провину непросто, але можливо. І експерти Авто24 знають, як саме це зробити.
Як і кожна деталь, свічка запалювання старіє. Від ерозії (відриву частинок металу) збільшується робочий зазор між електродами. Цей збільшений проміжок електричному розряду пробити важче, особливо у несприятливих умовах – при холодному старті в мороз, на холостому ходу, або навпаки, на високих обертах.
Друга причина – шар нагару, який навіть при якісному бензині може накопичуватись на електродах та ізоляторі. За певних умов він може проводити електричний розряд, відбираючи силу в іскри у робочому проміжку – або зовсім “вимикаючи” її.
Нарешті, через зміну температур на старих свічках “стомлюється” ізолятор центрального електроду – він покривається тріщинами, через які так само можливе часткове або повне “стікання” іскри.
Що робити з проблемною свічкою
Найнадійніше – замінити весь комплект свічок на двигуні. Але якщо їхній пробіг ще невеликий (скажімо, до 10 тис. км), то можна припустити брак однієї з свічок, і замінити лише її. А ще свічку запалювання, яка почала час від часу “пропускати іскру”, можна спробувати врятувати.
Перш за все, треба відрегулювати зазор між електродами, повернувши його до рекомендованого виробником значення. Робиться це просто – підгинанням бокового електроду, при тому по ньому краще не стукати.
Також можна спробувати очистити проблемну свічку. Але не дай вам Боже вдаватися до таких варварських методів, як випалювання електродів на відкритому вогні або зачищення жорсткою металевою щіткою. Такі прийоми або зруйнують цемент-герметик між ізолятором та корпусом, або порушать захисний шар глазурі на центральному ізоляторі, через що на нього почне активно осідати нагар, ще більше порушуючи працездатність виробу.
Культурно очистити від нагару (якщо справа саму у ньому) електроди та ізолятор свічки можна у піскоструменевому апараті або за допомогою побутового миючого засобу для сантехніки “Туалетне каченя”. Перший спосіб – для СТО, другий – для самостійних вправ.
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…
В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…