Як відомо, експлуатація машини при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія і погіршує прозорість скла, забороняється Правилами дорожнього руху.
Так, за керування таким ТЗ на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП). Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч.4 ст.121 КУпАП).
У той же час допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). При цьому дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Тому, якщо правоохоронець намагається винести постанову за тоноване скло, вимагайте провести вимірювання світлопропускання згідно з дозволеними нормативами.
Щоб уникнути неприємностей на дорозі, при здійсненні тонування скла, варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання.
Дізнайтесь про найслабші місця в авто та як запобігти їх поломкам. Регулярна перевірка систем допоможе…
Nissan представить новий електричний кросовер Juke у 2026 році з футуристичним дизайном та передовими технологіями.
На аукціоні в США продали підроблений спорткар Shelby Cobra 427 за 990,000 доларів. Унікальний! Кузов…
Toyota представила шосте покоління кросовера RAV4, що відмовилось від бензинових версій на користь гібридних. Дізнайтеся…
Французькі автомобілі давно здобули репутацію комфортних, економічних і технологічних. Проте, щодо надійності існує чимало стереотипів.…
В Україні заборонено зупинку на швидкісних трасах поза визначеними зонами. Нові правила підвищують безпеку дорожнього…