Як відомо, експлуатація машини при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія і погіршує прозорість скла, забороняється Правилами дорожнього руху.
Так, за керування таким ТЗ на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП). Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч.4 ст.121 КУпАП).
У той же час допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). При цьому дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Тому, якщо правоохоронець намагається винести постанову за тоноване скло, вимагайте провести вимірювання світлопропускання згідно з дозволеними нормативами.
Щоб уникнути неприємностей на дорозі, при здійсненні тонування скла, варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…