Статті

Як змінилися ПДР у 2022 році і що слід знати водіям

Для українських автомобілістів щорічне оновлення правил дорожнього руху (ПДР) – привід для масштабних дискусій. Цей рік винятком не став. Планів на оновлення ПДР було чимало, але повномасштабне вторгнення та воєнний стан внесли свої корективи. Розбираємося, які новинки принесли ПДР 2022-го та що варто знати водіям про зміни наступного року.

Що змінилося цього року

Наталія Кабальнова, викладачка столичної автошколи, вважає, що цьогорічна редакція допомагає наблизитися до головної мети – підвищити безпеку для всіх учасників руху. Із того, що впадає в око першим – відповідальність за порушення окремих правил істотно зросла. Зокрема, за непристебнутий ремінь безпеки та перевищення швидкості.

Камери спостереження на дорогах від початку року знизили кількість порушень на 8%. Ця цифра може зрости, оскільки камери спостереження на дорогах розширять свій інструментарій.

Найбільш поширеним правопорушенням, яке нині фіксують камери, є перевищення швидкості та рух на червоне світло. Фахівці київської школи ДОСААФ звертають увагу на те, що зазвичай відчуття так званого “хибного досвіду” часто приходить до водіїв-новачків після того, як вони проїжджають 5000–10000 км. Тоді в них з’являється бажання в деяких ситуаціях порушувати правила і перевищувати швидкість руху. Це робити вкрай небезпечно. А розраховувати, що можна перевищити непомітно, не варто, бо камери виконують своє завдання дуже добре.

У вересні планується повернути обов’язковий техогляд автівок, який скасували ще у 2011 році. Але є ймовірність, що через воєнний стан його введення перенесуть на наступний рік:

“10-15% ДТП стаються саме через поганий технічний стан автівок. Завдяки поверненню обов’язкового техогляду ці показники можна буде контролювати”.

Оновлено також сферу дорожньої розмітки. З’явилася так звана “вафельниця” – коробчаста розмітка жовтого кольору 1.10.3, яку малюють на перехрестях. Вона має знизити кількість заторів і “тянучок” на дорогах.

Чимало нововведень отримали і велосипедисти. Якщо раніше власники залізних коней могли їздити спеціальними доріжками, то тепер вони мають окремі смуги. Ними, до речі, можуть їздити і власники електросамокатів та скутерів.

Плани на майбутню редакцію ПДР вже є. Тим більше, що 2023 рік не за горами. Нині на стадії розробки – декілька законопроєктів.

Наприклад, пропонується забирати права за постійне повторення тих самих порушень ПДР. А видавати їх знову, якщо людина ще раз складе іспити.

Корисні поради для відповідального кермування

Відповідальність за кермом – це колективна історія. Кожен із нас може на неї впливати: дотримуватися і ПДР, і негласних правил для водіїв.

Експерти радять дотримуватися простих та зрозумілих речей:

• Виконуйте правила дорожнього руху. Так, це не відкриття, але це те, завдяки чому дорожній рух стає безпечним.

• Перевищення швидкості не завжди допомагає дістатися до пункту призначення вчасно, будьте відповідальними і за своє життя, і за життя пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Найбільш безпечна швидкість руху автомобіля – це швидкість руху потоку.

• Якщо відчуваєте, що засинаєте – зупиніться, зробіть зарядку, випийте кави. Особливо під час тривалих подорожей подбайте, щоб поруч був хтось, хто міг би вас замінити за кермом, або ж подбайте про можливість зупинки та сну.

• Якщо бачите пішохода, що збирається перейти дорогу, починайте гальмувати завчасно. Це не тільки убезпечить вас як водія, а й дасть сигнал автівкам позаду вас.

• Якщо перед вами перехрестя з вимкненим світлофором, не обганяйте машини, що їдуть повільніше.

• Дотримуйтеся правил паркування: займайте одне місце, а в разі паркування на вузькій вулиці, не забудьте скласти дзеркала заднього виду.

• Звертайте увагу на інших учасників дорожнього руху, зокрема велосипедистів.

• Будьте обережні під час обгону вантажівок, а також не гальмуйте різко, якщо ви їдете попереду великогабаритного транспорту, оскільки він просто може не встигнути зупинитися за вами.

• Будь-де, будь-коли і за будь-яких умов будьте відповідальними за кермом: якщо вам стало зле, переконайтеся, що зможете вести машину; читайте інструкції до ліків, які приймаєте, деякі з них протипоказано поєднувати з водінням, і ніколи не кермуйте під впливом проміле. Завжди можна викликати таксі, замовити драйвера, скористатися громадським транспортом або віддати перевагу безалкогольній продукції.

Recent Posts

Механік назвав один вид автомобілів, від яких варто триматися подалі

Відомий британський автомеханік Шервуд Кук-молодший поділився з водіями думкою з приводу купівлі старих машин. Експерт…

18.05.2024

Прав, страховки і техпаспорта недостатньо: з 18 травня більшість водіїв можуть оштрафувати за відсутність ще одного документа

18 травня в Україні набув чинності закон про посилення мобілізації, який зобов'язує військовозобов'язаних громадян призовного…

18.05.2024

Як не купити розвалюху: 4 ознаки поганої машини з пробігом розкрив автомеханік

Купівля вживаного автомобіля може бути вкрай вигідною угодою, але водночас вона таїть у собі низку…

18.05.2024

Перевірте свої права і техпаспорт: водіїв штрафують на 3400 гривень за популярну помилку

Постійні зміни до Правил дорожнього руху можуть стати справжнім випробуванням для деяких водіїв. Частина автомобілістів…

18.05.2024

Навіщо водії зі стажем возять у машині зубну пасту: секрет розкрито

У бардачку досвідченого автомобіліста можна знайти найрізноманітніші предмети, призначення яких відразу зрозуміти може бути складно.…

18.05.2024

8 перспективних моделей авто, які не виправдали надій водіїв

В історії автомобілебудування відомі випадки, коли виробники покладали надії на конкретні моделі, але ті уславилися…

17.05.2024