Попри стереотипи про те, що в Євросоюзі все підпорядковано єдиному стандарту, автономери країн Старого Світу в багатьох країнах суттєво відрізняються. Хоча одна спільна ознака є.
Певно, номери Німеччини, Молдови чи Польщі українським водіям особливо презентувати не варто – так чи інакше, “бляхи” цих сусідів нам добре відомі. Між тим, у реєстраційних табличках інших, не настільки близьких країн, є чимало цікавого. Але як навчитися відрізняти належність автономерів країн Європи?
Починаючи з 1998 р., номери машин в ЄС набули одного розміру (520 х 120 мм) і отримали обов’язкову літерний індекс на синьому полі у лівій частині. В індексі зашифрована назва країни, і якщо ці коди запам’ятати, проблем з ідентифікацією машини на дорозі не буде.
Але, з різних причин – про які йтиметься нижче – у цих країнах залишається чимало машин з номерами більш ранніх серій, які не мають скраю єдиного “євросектора”. І це миттєво ускладнює “знайомство”. Тому Авто24 підготував огляд характерних для різних країн ознак номерних знаків.
Герби на знаках
У Сербії, Словенії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії та Ліхтенштейну посередині номера є зображення герба країни. Є герб і в Австрії, хоча це символ не всієї держави, а провінції (однієї з 127-ми), де реєструвалася машина. На табличках Швейцарії гербів посередині немає, натомість є два з обох кінців. Ще в кількох країн герби є лише ліворуч – наприклад, це Андора та Сан-Марино.
Кольори
Типова гама сучасних автономерів – чорні знаки на білому полі, але є вийнятки. По-перше, червоні цифри та літери можна побачити на номерах Бельгії. Знаки з зеленими буквами у Німеччині вішають на будівельну та сільгосптехніку (не плутати з електромобілями в Україні). По-друге, ціла когорта європейських держав має знаки з жовтим фоном: Велика Британія, Нідерланди, Люксембург. Інші кілька “жовтих” країн ми тут не наводимо, адже це карликові держави, авто з яких навряд чи колись дістануться України.
Щодо Данії – велика частина легкових машин на тамтешніх шляхах має жовті номери. Це значить, що зареєстровані вони на фірми та підприємства. Машин з “приватними” білими номерами менше через великий податок, що сплачується при реєстрації нової машини. Так влада обмежує кількість машин на вулицях, що не дивно: чимало цих вулиць у лялькових містечках північного королівства просто непридатні для руху та паркування авто.
Знаки на знаках
Кілька країн можна ідентифікувати за характером написання на реєстраційних табличках цифр та літер. Наприклад, в Ірландії теоретично можна зустріти машину як з однозначним номером, так і з чотиризначним. Адже в країні з 1904 року діє найпростіша у світі система автономерів – за порядком цифр від 1 до 9999 плюс літера I або Z. Нині систему оновили, але всі раніше видані знаки дійсні. Такий же принцип “наскрізної” нумерації діє в Данії.
Щодо Данії – велика частина легкових машин на тамтешніх шляхах має жовті номери. Це значить, що зареєстровані вони на фірми та підприємства. Машин з “приватними” білими номерами менше через великий податок, що сплачується при реєстрації нової машини. Так влада обмежує кількість машин на вулицях, що не дивно: чимало цих вулиць у лялькових містечках північного королівства просто непридатні для руху та паркування авто.
Індивідуальні номерні знаки
Цікаво, що в деяких країнах є ціла система з продажу знаків з красивими сполучення літер та цифр. Тому тут можливі несподівані для недосвідченої людини відмінності від звичних норм.
Зокрема, у Великій Британії можна придбати для свого авто навіть номери старих стандартів, якщо вони вам дуже подобаються. Цікаво, що з 2021 року ця консервативна держава змінила на своїх номерах код з GB (Велика Британія) на UK (Об’єднане королівство).
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…