Статті

Найбільші штрафи за порушення ПДР в Україні: можна купити нову “ластівку”

В Україні за порушення правил дорожнього руху передбачено дуже різні штрафи. Можна отримати штраф розміром у пару сотень – за розмову телефоном за кермом чи брудні номери, але також можна і “влипнути” на кілька десятків тисяч гривень.

Водіння транспорту особою, яку було позбавлено ​​прав (ст. 126, ч.4) – карається штрафом у 20400 гривень. При повторному порушенні – 40800 гривень з позбавленням прав на строк від 5 до 7 років та вилучення автомобіля, що оплачується.

Водіння автомобіля у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або під впливом ліків, які знижують увагу та швидкість реакції, а також передача авто людям у стані такого ж сп’яніння та відмова від огляду (ст.130, ч.1) – карається штрафом у розмірі 17000 гривень із позбавленням прав на 1 рік. Такий самий штраф отримають інші особи, яким дозволили керувати машиною в такому стані.

При повторному правопорушенні штраф становитиме 34000 гривень та позбавлення прав на 3 роки з конфіскацією автомобіля, або арешт на 10 діб.

За третього такого правопорушення протягом року – штраф у розмірі 51000 гривень, позбавлення прав на 10 років, конфіскація автомобіля або позбавлення волі на 10 днів із конфіскацією авто.

Порушення вимог законодавства щодо встановлення та використання на авто спеціальних світлових або сигнальних пристроїв – штраф у розмірі 8500 гривень та конфіскація пристроїв.

Такий же штраф можна отримати за керування авто, щодо якого порушено обмеження, встановлені Митним кодексом України (терміни тимчасового ввезення або (і) переміщення у митному режимі транзиту, авто використовується для комерційних цілей та отримання доходів, передано в керування іншій особі) – все це карається штрафом у розмірі 8500 гривень. При повторному порушенні – штраф у розмірі 17000 гривень, позбавлення прав на 1 рік та конфіскація авто.

Видача документа про технічну справність авто, що підлягає обов’язковому технічному контролю без проведення перевірки його стану – штраф 1360 гривень. Для посадових осіб – 1700 гривень.

Порушення правил паркування авто, у тому числі й неоплата вартості послуг користування майданчиком для платного паркування – штраф у 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги користування платним паркуванням.

Паркування на безкоштовному майданчику авто, водій якого не має пільг або у місцях, не призначених для паркування – у 30-кратному розмірі від вартості однієї години користування майданчиком для платного паркування.

Recent Posts

В українських водіїв почали відбирати машини через нові правила: хто під загрозою

Нові правила призвели до того, що деякі українські водії позбавляються своїх автомобілів. Транспортний засіб заберуть…

17.06.2024

Назвали топ-10 “вічних” автомобілів, які можна купувати без роздумів

Під час вибору вживаного автомобіля такий параметр, як надійність, виходить на перший план, оскільки будь-який…

17.06.2024

Краще не ризикувати: 6 фраз, які водієві категорично не варто говорити на блокпосту

Блокпости на українських дорогах, на жаль, стали суворою реальністю в умовах триваючої агресії РФ. І…

17.06.2024

Як не заснути за кермом: водіям назвали 6 ефективних порад

Сонливість за кермом є вкрай небезпечною проблемою для сучасних водіїв. Навіть на невеликій швидкості втрата…

17.06.2024

ТОП-7 фраз, що насторожують водіїв в оголошеннях про продаж автомобіля

Оголошення про продаж автомобіля можуть бути вельми змістовними, даючи потенційному покупцеві об'ємну інформацію не тільки…

17.06.2024

Назвали 10 недорогих автомобілів з ідеальним рейтингом безпеки

Дороги завжди залишаються місцем підвищеної небезпеки, і на функціях безпеки економити не варто. Тим паче,…

16.06.2024