Статті

Водіям розповіли, чим небезпечні для авто перепади атмосферного тиску

Від різких перепадів тиску страждають не тільки люди, але і автомобілі, особливо якщо при цьому сильно змінюється погода. Іноді така зміна погоди може призвести до поломки автомобіля, і найгірше доводиться двом його компонентам.

В першу чергу страждають шини, що прямо залежать від тиску. Повітря в шинах, як і будь-який газоподібна речовина, розширюється при нагріванні і стискається при охолодженні. Тому коли на вулиці холоднішає, тиск в шинах падає.

Більшість автовласників грішить рідкісної перевіркою тиску в шинах. Про гуму згадують тільки на початку сезону, коли її треба міняти. Водії зацікавляться шинами, тільки коли вони лопнуть або в них помітно впаде тиск.

Якщо допустити, що взимку середній перепад температур складає 25 градусів – від -10 до +15, то тиск в шинах падає на 0,35 атмосфери, що позначається на керованості.

Також не слід упускати температурні аномалії, які можуть виникати протягом кількох періодів простою. Увечері, коли водій виходить з машини, на вулиці може бути +5, а вранці – 10 нижче нуля. Тому тиск в шинах може впасти на 0,13 атмосфери. Тобто якщо на початку зими шину накачати до 2 атм, то одного разу тиск може стати 1,5 атм.

Через перепади тиску може стихнути двигун, до того ж, що ще на початку дня він справно працював.

Це відбувається через те, що крутний момент і потужність агрегату багато в чому залежать від якості паливно-повітряної суміші. У ній міститься кисень, який відповідає за процеси горіння. У той же час кількість кисню в повітрі залежить від погоди, тобто тиску, вологості і температури. При великій вологості кисню менше, ніж в сухому повітрі, тому потужність двигуна буде нижче.

При зниженні атмосферного тиску кількість кисню в повітрі зменшується ще більше, через що двигун втрачає потужність. Особливо це помітно на великій висоті. А якщо датчик витрати повітря (MAF) зношений, то електронний блок керування двигуном буде подавати більш бідну суміш.

Recent Posts

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024

Як заощадити 2000 гривень на заправці автомобіля: експерт дав водіям просту пораду

В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…

22.11.2024

Де українці можуть купити автомобіль з пробігом за 800 гривень

Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…

22.11.2024