Бензиновий чи дизель-генератор – предмет не дуже зручний для перевезення в легковій машині. Між тим, лише на перший погляд здається, що після доставки з магазину возити кудись ще вашу міні-електростанцію не доведеться.
Насправді, дуже скоро після купівлі може виявитися, що вам потрібно взяти свої “генеруючі потужності” із собою: на дачу, на іншу квартиру, в ремонт чи на обслуговування, в евакуацію врешті-решт – не замовляти ж для цього вантажний бус? Тим більше в умовах війни навряд чи вам вдасться знайти виконавця цієї послуги.
Чому це непросто
Портативний генератор побутової потужності 2,5 – 4,5 кВт має габарити від 60х50х50 см та вагу порядку 40–80 кг без пального. Цього цілком достатньо, щоб отримати проблеми при транспортуванні його в середньостатистичному сімейному автомобілі. Вам буде непросто:
Завантажити генератор. Важку конструкцію доведеться підіймати на висоту від 0,5 до 1,0 метри, протискувати в проріз багажника та розміщувати її всередині.
Перевезення. Треба забезпечити, щоб цей важкий предмет не “їздив” по машині, на перекидався у поворотах і у випадку різкого гальмування не притиснув когось з людей у машині своєю вагою.
Вилучення генератора з багажника. У багатьох машинах витягти “гену” буде важче, ніж завантажити – на заваді стоятиме глибина багажника та малий отвір його кришки.
Підготуватися до перевезення власної електростанції краще завчасно, ще прямуючи у магазин чи на пошту за покупкою. Треба буде:
Приготувати ковдру, плед або іншу цупку тканину для захисту оббивки та пластика. Дуже можливо, що генератор під час руху зсунеться по багажнику і почне дряпати його оббивку;
Якщо генератор важкий – скажімо, понад 60 кг, переконайтеся, що його ніжки (опори) не вгинають підлогу багажника в окремих місцях. Якщо так, подумайте про лист товстої фанери або кілька дошок, щоб підкласти їх під генератор.
Застелити вашою тканиною нижню частину прорізу багажника, можливо, бампер та підлогу у багажнику. Корисно буде мати ще одну ковдру, щоб прикрити нею генератор з боків – для захисту оббивки бортів багажника.
Якщо бак та картер генератора не порожні, варто застелити підлогу багажника також міцною плівкою, на випадок, якщо пальне чи олива проллється.
Японські авто давно зарекомендували себе як приклад надійності, витривалості та простоти в обслуговуванні. У багатьох…
Мобільний застосунок «Дія» вже давно став універсальним інструментом для українців — тут можна зберігати документи,…
Заміна моторного мастила — одна з ключових процедур технічного обслуговування автомобіля. І хоча ще кілька…
Порушення законів щодо мобілізації та військового обліку в Україні може мати серйозні наслідки для громадян,…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…