Статті

Які найвищі штрафи для водіїв в Україні та всьому світі: можна залишитися “без штанів”

В кожній країні діє індивідуальна система штрафів за порушення ПДР, в деяких штрафи дуже великі. В яких саме країнах найбільші штрафи для водіїв за порушення ПДР, розповіли в виданні “РБК”.

У Фінляндії, найбільші штрафи за порушення ПДР. Місцевого бізнесмена Юссі Салонойя оштрафували на 200 тисяч доларів, враховуючи його щорічний дохід, а він у нього складає майже 12 мільйонів доларів. Тобто у Фінляндії штрафи не фіксовані, а розраховуються відповідно від доходу порушника. Мінімальний штраф у країні стартує від 1,6 тис. доларів.

У Канаді порушник швидкісного режиму отримав рекордний штраф у розмірі 25 тисяч доларів. Ще один порушник швидкісного режиму заплатив 12 тисяч доларів. Але варто зазначити, що обидва порушника рухалися зі швидкістю більше 200км/год. За більш “прості” порушення штрафи 1 тисяча доларів.

У Японії найсуворіше карають за водіння у нетверезому стані, штраф складає 8,7 тисяч доларів.

У Великій Британії швидкість автомобілів фіксують камери, за порушення виписують штраф у розмірі 100 доларів. Але у 2017 році британець був змушений заплатити 8 тисяч доларів за те, що рухався понад 275 км/год у сільській місцевості.

В Італії найсуворіше ставляться до нетверезого водіння, за це порушення можна отримати штраф 6 000 євро та забути про машину на два роки за умови, що показник алкоголю в крові не вище 1,5 проміле.

Якщо цей показник нижчий за 0,8 проміле, то сума стягнення становитиме 3 200 євро.

У США немає фіксованих штрафів, кожний штат має своє законодавство і систему покарань для порушників. У більшості штатів штраф за перевищення не є більшим за 1 тисячу доларів.

Проте, наприклад, Вірджинія є винятком із правил. Там покарання за швидкісне порушення може сягнути 2 500 доларів. Крім того, у багатьох штатах за порушення швидкості передбачають обмеження волі.

У Португалії за порушення швидкісного режиму передбачено штрафи у розмірі до 1,9 тисячі доларів, а в Німеччині – до 630 доларів.

У Китаї найвищі стягнення передбачені за перевищення швидкості (300 доларів) і їзду в нетверезому стані (310 доларів). Також нетверезого водія можуть позбавити волі на 15 діб та забрати на півроку права водія.

В Україні за перевищення швидкості більш ніж на 80 км/год передбачено штраф у розмірі 3,4 тисячі грн. Якщо перевищення більше на 110 км/год – 4 250 грн; на 50 км/год, якщо було спровоковано ДТП – 5100 грн із позбавленням прав водія на рік.

Крім цього, в Україні передбачено великі штрафи за нетверезе водіння та керування транспортним засобом особами, які були позбавлені прав водія:

– 17 000 гривень – за керування у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння та відмову у проходженні медогляду (повторне таке порушення – штраф з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки та з можливою конфіскацією авто);
– 51 000 гривень – водій повторно протягом року керував автомобілем у нетверезому стані або відмовився від медичного огляду;
– 20 400 гривень – за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами;
– 40 800 гривень – повторне порушення особами, які позбавлені права керувати транспортним, якщо воно сталося протягом року.

Share
автор
Aleksandr V.

Recent Posts

ТОП-5 найпроблемніших вживаних автомобілів, які краще оминути, щоб не жити на СТО

Покупка вживаного автомобіля — це завжди компроміс між бажанням зекономити та ризиком отримати «вічного клієнта»…

18.05.2025

В Україні хочуть збільшити штрафи за недотримання правил дорожнього руху

В Україні пропонують значно підвищити штрафи за порушення правил дорожнього руху. Новий законопроєкт включає покарання…

18.05.2025

ТОП-5 кросоверів з найпроблемнішими дизельними двигунами

Попри економічність та високий крутний момент, дизельні двигуни не завжди гарантують надійність. Особливо це стосується…

18.05.2025

Термін – 10 днів, інакше штраф: кому з українських водіїв необхідно терміново замінити права

Більшість українських водіїв знають, що водійське посвідчення видається на тривалий строк — до 30 років,…

18.05.2025

В Україні діють вікові обмеження для водіїв: кому заборонено сідати за кермо

У 2025 році в Україні зберігаються чітко визначені вікові межі для отримання водійського посвідчення, які…

18.05.2025

40 тисяч гривень штрафу навіть тверезому: кому з водіїв заборонено сідати за кермо

У 2025 році в Україні суттєво посилилася відповідальність за грубі порушення правил дорожнього руху. І…

18.05.2025