Статті

Можете вгробити автомобіль: п’ять головних помилок водіїв на автомийці

Водіям розповіли про п’ять типових помилок, які допускають автовласники під час миття транспортного засобу на автомийці, інформує видання “Апостроф”.

Топ-5 помилок на автомийці:

1. Сильно забруднений автомобіль

Автомобільні експерти радять їздити на автомийку хоча б раз на тиждень. Чим більше бруду на автомобілі- тим складніше його усунути без наслідків для лакофарбового покриття. Тим паче, що контакт зі щітками, особливо для сильно забрудненої машини, може бути згубним.

2. Перепад температур

Не потрібно на нагрітий кузов машини виливати потоки холодної води, адже таке загартовування проявиться згодом. Через різкий перепад температур у лакофарбовому покритті виникають непомітні мікротріщини. Згодом вони пропускатимуть вологу, що спровокує корозію. Щоб уникнути подібної ситуації варто витратися перед літнім сезоном на додаткове полірування. Щоб уберегти скло авто перед миттям у спеку слід поступово охолодити салон за допомогою системи кондиціювання. Аналогічно, треба робити під час миття авто, що сильно “замерзли”.

3. Недосушування елементів кузова

Якщо висушити неповністю численні елементи кузова, замків, це загрожує тим, що взимку можна не потрапити в машину. Тому варто простежити, щоб на автомийці також насухо (а не символічно) протерли ущільнювачі дверей і що не менш важливо – лючок і кришку паливного бака.

4. Підкапотний простір

Експерти не радять мити підкапотний простір під надто високим тиском. Сучасні автомобілі рясніють різними датчиками та іншою електронікою. Крім того, вода під високим тиском легко проникає в отвори блоків керування. Пошкоджена проводка, пошкоджені радіатори або навіть збита фарба – це те, що чекає після такої мийки.

5. Близький контакт із водою

Також не треба підносити “сопло” “керхера” надто близько до кузова. Хоч так ефективніше збивається бруд, особливо у районі арок, однак тиск потоку води може становити 140 бар, а це серйозне випробування для лакофарбового покриття. Поверхневий захисний шар вібрує, і фарба може покритися мікротріщинами.

Recent Posts

Чому не можна глушити двигун одразу після зупинки автомобіля: механік дав відповідь

Багато українських водіїв у метушні звикли глушити мотор свого автомобіля одразу, щойно припаркуються. Вважається, що…

25.11.2024

Секретний лайфхак із ключами автомобіля, який рятує водіям життя

TikTok-блогер carknowledge розкрив водіям маловідомий лайфхак, який в екстреній ситуації може без перебільшення врятувати життя.…

25.11.2024

Безхатько з ТЦК купив іномарку в 150 разів дешевше за ринкову вартість

Хтось вважає, що, маючи середню зарплату в Україні, неможливо купити елітну іномарку навіть із пробігом.…

25.11.2024

Які оберти найнебезпечніші для двигуна сучасного автомобіля: механік дав відповідь

Серед автомобілістів, як правило, немає єдиної думки про те, на яких обертах експлуатувати двигун транспортного…

25.11.2024

Вчені навчилися заряджати акумулятори електрокарів за 15 хвилин

Тренд на електрифікацію продовжує домінувати в автомобільній індустрії, проте ключовою проблемою залишається низька практичність акумуляторів,…

25.11.2024

Нова дорожня розмітка: що означають білі трикутники по краях дороги

Правила дорожнього руху регулярно змінюються, і водії часом можуть навіть не знати про це. Особливо,…

25.11.2024