Мало хто знає, але в минулому водії практикували незвичайний спосіб покращити якість автомобільних шин у зимовий період. Покришки обливали бензином та підпалювали.
Через планову економіку у Радянському Союзі часто існував гострий дефіцит різного роду споживчих товарів, включаючи зимові шини. Через це автомобілістам доводилося задовольнятися тим, що є і шукати оригінальні рішення для виходу із ситуації.
У якийсь момент водії почали звертати увагу, що каучук, з якого робили в СРСР автомобільні шини, взимку втрачав еластичність за низьких температур, що погіршувало зчеплення з поверхнею. Це намагалися виправити шляхом розігріву гуми. Високооктановий бензин підходив для такої мети найкраще. Паливом обливали покришки та ненадовго підпалювали. Деякі використовували паяльні лампи. У результаті 1960-70 роках така практика стала для автомобілістів звичною.
Вже у 1980-х ситуація покращилася, радянські виробники стали експериментувати з малюнками протекторів та складом гуми. Втім, проблема не була вирішена повністю, аж до появи на ринку якіснішої іноземної продукції.
TikTok-блогер carknowledge розкрив водіям маловідомий лайфхак, який в екстреній ситуації може без перебільшення врятувати життя.…
Хтось вважає, що, маючи середню зарплату в Україні, неможливо купити елітну іномарку навіть із пробігом.…
Серед автомобілістів, як правило, немає єдиної думки про те, на яких обертах експлуатувати двигун транспортного…
Тренд на електрифікацію продовжує домінувати в автомобільній індустрії, проте ключовою проблемою залишається низька практичність акумуляторів,…
Правила дорожнього руху регулярно змінюються, і водії часом можуть навіть не знати про це. Особливо,…
Досвідчених автомобілістів кожен нетиповий звук або запах у машині змушує запідозрити технічну несправність. Відомий автомеханік…