Статті

Експерт розповів водіям авто, коли проїзд на червоний сигнал є необхідністю

Усі водії добре знайомі з тим, що червоний сигнал світлофора є закликом до негайної зупинки на дорозі. Проте, експерти з порталу Avtosota стверджують, що в окремих випадках існують винятки з цього правила, коли проїзд на червоне або жовте світло вважається допустимим, хоча такі ситуації обмежені.

Відповідно до пункту 8.7.3 Правил дорожнього руху, червоний сигнал, як правило, означає незаперечну зупинку, і немиготливе жовте світло також є наказом до зупинки. Поєднання червоного та жовтого світла також забороняє рух.

Дотримання цих правил є критично важливим, оскільки порушення правил світлофора тягне за собою накладення штрафів. За такі порушення встановлюється штраф у розмірі 510 гривень як для водія-порушника, так і для власника транспортного засобу, якщо порушення зафіксовано камерою (згідно зі статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Однак пункт 8.11 Правил передбачає низку винятків, які дозволяють водіям продовжувати рух на червоне світло світлофора у певних ситуаціях. У випадках, коли зупинка на жовтий сигнал або реагування на підняту руку регулювальника без екстреного гальмування фактично неможлива, водіям дозволяється рухатися вперед, забезпечуючи при цьому безпеку дорожнього руху. Це правило особливо актуальне у зимових умовах, коли слизькі дорожні покриття збільшують гальмівний шлях. Важливо наголосити, що у таких випадках рекомендується попереджати інших учасників дорожнього руху за допомогою світлових та звукових сигналів.

Цікавий факт полягає в тому, що деякі світлофори мають додаткову сигналізацію для підвищення видимості, яка активується одночасно з основним світлофором. Транспортним засобам, оснащеним синіми або червоними проблисковими маячками, дозволено рухатися за червоного сигналу світлофора за специфічних обставин, описаних у пункті 3.1 Правил. Оперативним транспортним засобам, які виконують термінові службові завдання, дозволено відхилятися від окремих положень Правил за умови активації синього чи червоного проблискового маячка та забезпечення безпеки руху на дорозі.

Пункт 2.14 (е) надає водіям можливість відхилятися від норм Правил у випадках форс-мажорних обставин або, якщо неможливо запобігти шкоді громадянам іншими доступними засобами. Ця норма, як правило, інтерпретується як дозвіл на порушення норм з метою запобігання аварійним ситуаціям або порятунку людських життів.

Нарешті, пріоритет віддається сигналам регулювальника над сигналами світлофора відповідно до пункту 8.3 Правил. Якщо світлофор показує червоний сигнал, але регулювальник дозволяє рух, водії зобов’язані дотримуватися вказівок регулювальника, що має пріоритет на користь безпеки на дорогах.

Share
автор
Артем Панченко

Recent Posts

За зйомку ДТП можна потрапити за грати: де такі суворі правила

В Україні зйомка ДТП не заборонена, але в Європі за це можуть жорстко штрафувати чи…

23.05.2025

Нові штрафи для водіїв до 34 000 гривень: що готують у Верховній Раді

В Україні готують нові штрафи для водіїв до 34 000 гривень за перевищення швидкості, шум…

23.05.2025

Штрафи до 40 тисяч: поліція посилила контроль за водіями в селах

Поліція активізувала контроль за водіями в селах, штрафи за відсутність прав та реєстрації можуть сягати…

23.05.2025

ТОП-7 дизельних двигунів із легендарною надійністю, які не вбити

Досліджуйте ТОП-7 найнадійніших дизельних двигунів, які вражають довговічністю та економічністю. Відкрийте для себе легенди автомобільної…

23.05.2025

Оштрафують при першій зупинці: без чого водію заборонено сідати за кермо

З 1 січня 2025 року в Україні заборонено керувати авто без поліса ОСЦПВ. Штраф за…

23.05.2025

Білий рушник на дзеркалі автомобіля: що він означає для водіїв

Білий рушник на дзеркалі автомобіля сигналізує про проблеми з транспортом. Дізнайтеся, що він означає в…

23.05.2025