Статті

В Україні водіям надходять чужі штрафи після продажу авто: як уникнути покарання

Власникам автомобілів в Україні варто бути уважними під час продажу свого транспортного засобу, щоб уникнути неприємних ситуацій із отриманням штрафів за порушення новим власником. Важливо правильно оформити угоду та дотримуватись необхідних процедур для захисту себе від можливих штрафів.

Оформлення угоди: При продажі автомобіля обов’язково оформляйте всі необхідні документи, що підтверджують зміну власника. Це допоможе вам уникнути відповідальності за порушення, вчинені новим власником. Переконайтеся, що ви маєте офіційні документи, що підтверджують факт продажу автомобіля. Це може бути договір купівлі-продажу, оформлений з ім’ям нового власника.

По можливості намагайтеся домогтися переоформлення автомобіля на нового власника якнайшвидше після продажу. Це зменшить ризики отримання штрафів, пов’язаних із дорожніми порушеннями новим власником. Після продажу автомобіля попередьте нового власника про необхідність оперативного переоформлення документів та реєстрацію транспортного засобу на своє ім’я.

Якщо новий власник не переоформив автомобіль, і ви продовжуєте отримувати штрафи, розгляньте можливість проведення процедури вибракування автомобіля, тобто повного списання автомобіля. Новий власник не зможе ним користуватися. Але це дозволить уникнути відповідальності за порушення нового власника.

Найчастіше чужі штрафи надходять, коли авто продано за дорученням без переоформлення права власності та перереєстрації транспортного засобу до МВС. З недавніх пір законодавці підготували для подібних випадків процес призначення належного користувача, коли право керувати автомобілем та відповідальність за це несе особа, яка не є власником машини. Мінус у тому, що реєструватися новий власник авто має сам і добровільно.

Наслідки несплати штрафів:

Якщо не сплачувати штрафи, вони можуть накопичуватися, і справа може бути передана до виконавчої служби. Внаслідок цього можуть бути накладені арешти на автомобіль. Санкції також можуть бути застосовані до інших транспортних засобів.

Важливо пам’ятати, що ефективним способом для зняття відповідальності за продане авто є процедура вибракування. Новому власнику доведеться віддати машину на розбір. Тому завжди рекомендується переоформлювати автомобіль на нового власника, щоб уникнути таких проблем.

Recent Posts

Назвали 10 недорогих автомобілів з ідеальним рейтингом безпеки

Дороги завжди залишаються місцем підвищеної небезпеки, і на функціях безпеки економити не варто. Тим паче,…

16.06.2024

Експерт назвав ТОП-3 надійних автомобіля з пробігом, які варто купити у 2024 році

У сучасному світі вибір вживаного автомобіля стає все більш актуальним для багатьох автолюбителів. Особлива увага…

16.06.2024

Назвали ТОП-9 доступних автомобілів для далеких поїздок

Вибір відповідного автомобіля для подорожей на далекі відстані може стати складним завданням, особливо коли йдеться…

16.06.2024

Чи варто переводити машину на газ: аргументи “за” і “проти”

Ідея встановлення газобалонного обладнання (ГБО) на легковий автомобіль давно стала популярною серед українських автомобілістів. Зараз,…

16.06.2024

Чому зростає рівень антифризу в автомобілі та що з цим робити

Кожен сучасний автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння оснащений системою охолодження, ключовим компонентом якої є антифриз.…

16.06.2024

Машина служитиме десятиліттями: п’ять способів, як цього домогтися

Для середньостатистичного українського водія, що володіє старим автомобілем, є безліч способів продовжити термін служби машини…

16.06.2024