Останнім часом власники автомобілів з-за кордону, оформлених на їхні імена, зіткнулися з серйозними штрафами у розмірі 170 000 гривень за неправомірне ввезення цих машин в Україну. На цьому фоні активізувалися шахраї, які почали оформляти «євробляхи» на підставних осіб, багато з яких навіть не здогадувалися, що беруть участь у злочинній схемі та дізнаються про це лише після того, як їм надходять величезні штрафи за нерозмитнений чужий транспортний засіб.
Схеми, які використовуються “автогонщиками”, були різноманітними. Вони включали підбір пасажирів на кордоні, оформлення ввезення автомобілів на них, підвезення людей до кордону з подальшим використанням документів для оформлення ввезення. Популярністю користується схема з оформленням ввезення за грошову винагороду на сторонню людину з переконанням останньої, що їй не загрожує жодна відповідальність за участь в афері.
Згідно з митним кодексом України, порушення митних правил внаслідок протиправних дій третіх осіб або дії обставин непереборної сили, підтверджених документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності. Також важливими є правила митного контролю та оформлення транспортних засобів, де до обставин непереборної сили належать зловмисні дії третіх осіб.
Як діяти
Українцям, які стали жертвами шахрайської схеми оформлення “євроблях” на їхнє ім’я, слід негайно звернутись до правоохоронних органів. У заяві слід докладно описати обставини справи та вказати злочинні дії третіх осіб. Крім цього, відправлення повідомлення на митницю з докладними обставинами справи та копіями всіх доказів, а також направлення заяви до правоохоронних органів може допомогти уникнути штрафів.
Важливо зберігати копії всіх надісланих документів та квитанцій про надсилання. Ці кроки допоможуть уникнути неприємних наслідків у вигляді штрафу у розмірі 170 000 гривень за порушення, яке скоєно не ними.
Попри постійні розмови про фінансові труднощі київського "Динамо", його президент Ігор Суркіс, здається, живе зовсім…
У застосунку «Дія» з'явиться нова зручна послуга для автовласників — можливість замінити свідоцтво про реєстрацію…
Придбання вживаного автомобіля — це завжди відповідальний крок. Навіть якщо машина виглядає доглянутою й проходила…
У 2025 році український авторинок, попри виклики воєнного часу та економічну нестабільність, продовжує активно розвиватися.…
Вже з 1 травня 2025 року в Україні запроваджується нова обов’язкова норма для автозаправних станцій:…
Зупинка транспортного засобу правоохоронцями — звична ситуація на українських дорогах. Проте далеко не всі дії…