«Евробляхи» змінили тактику: ховатися від поліції легше на болгарських номерах

На українських дорогах новий тренд – литовські і польські номера вже не в моді, водії почали приганяти автомобілі з болгарськими номерами . Причина таких змін проста. Справа в тому, що болгарські номерні знаки дуже схожі з українськими.

Українські водії сподіваються на неуважність правоохоронців і розраховують, що зможуть уникнути зустрічі з ними, пише Твоя МАШИНА з посиланням на UBR.ua.

Маскуються гербами

Вибирають водії в основному номери з буквами «СА», «СВ» і «ВТ», якими у нас позначаються, відповідно, черкаські, чернігівські і херсонські області. Мало того, номери до того ж ще й переробляють під українські для більшої схожості.

«Таких випадків дуже багато. На такі авто роблять дублікати номерів з українською символікою, щоб менше привертати увагу поліції. А деякі компанії приганяють своїм клієнтам машини вже з «потрібними» номерами. Особливим попитом «болгари» користуються у таксистів», – розповів автоексперт, глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер.

За словами експертів, ввезення авто з Болгарії було завжди більш вигідним для осіб, які проживають на півдні України, оскільки, раз на рік необхідно щоб нерезидент України, який ввозив машину, виїхав на ній за межі країни. А це простіше зробити жителям Молдови або Болгарії.

Найчастіше, в Болгарію приганяють на продаж потримані машини з інших країн Євросоюзу: Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Але вважається, що найбільш доглянуті автомобілі прибувають з Німеччини, тому й коштують вони трохи дорожче інших.

Самі ж власники компаній, які допомагають українцям пригнати авто, кажуть, що популяризація «болгар» – це швидше маркетинговий хід, щоб переманити на себе частину «литовських» клієнтів. І особливих «преференцій» такі номери при спілкуванні з патрульними не дають.

А відмови водіїв від машин на литовській і польській реєстрації вони пояснюють тим, що в цих країнах просто вже закінчилися автомобілі у адекватному стані. Тому водії стали шукати альтернативні ринки з вживаним транспортом.

«Ринок Польщі та Литви зараз складається в основному з битих машин. На 9 пропозицій знайдеться тільки 1 автомобіль в хорошому стані. Та й то, якщо пощастить. Якщо вже купувати авто, то краще у приватників. І не розглядати машини з ГБО, оскільки це говорить про те, що власник економив не тільки на паливі, але і на матеріалах. Теж саме в Болгарії, де автомобілі не набагато дешевші. Більше зараз все-таки дивляться на машини з Німеччини, які також заганяються до нас через ту ж Литву», – зазначив в бесіді співзасновник компанії Evroprigon.com.ua Олександр Черкас.

Почнеться полювання

Разом з тим, схеми, за якими завозять до нас автомобілі з болгарськими номерами абсолютно ідентичні «литовцям» і «полякам». Всі ті ж фіктивні фірми і «липові» трудові договори. Тому, крім сумнівних плюсів від схожих з українськими номерів, вигоди особливо ніякої. Хоча митниця все так само вільно пропускає такі автомобілі до нас.

«Аналогічними залишаються і способи юридичного захисту водіїв авто на болгарській реєстрації – це належна підготовка документів. У разі якщо стягнення вже було накладено, єдиним ефективним засобом є звернення до суду щодо оскарження постанови митниці», – розповів керуючий партнер ЮФ «Братья Федоровы» Дмитро Федоров.

І найголовніший ризик, який може наздогнати незабаром кожного «пересічника» з Єврономер – це запуск поліцейської системи «Сирена», яка буде виловлювати практично будь-який не поставлений на облік автомобіль із загального дорожнього потоку.

«Ця система вже колись працювала у нас. І ось, орієнтовно, в грудні її хочуть запустити знову. І тоді від штрафу і штрафмайданчика НЕ будуть застраховані ні болгарські номера, ні литовські, ані інші автомобілі, які ввозилися до нас за схемами в обхід розмитнення», – зазначив у розмові Сергій Креймер.

Recent Posts

Порушує кожен другий: кому з українських водіїв загрожує штраф у 500 гривень

Більшість українських водіїв регулярно порушують щонайменше одне правило ПДР і ризикують отримати за це штраф.…

23.11.2024

Що водієві категорично не можна робити під час дощу або снігу

Осінь поступово змінюється зимою, що лише посилює погодні умови, роблячи процес експлуатації автомобіля ще більшим…

23.11.2024

Безпричинна зупинка автомобіля поліцією: юристи пояснили, як діяти

Як відомо, поліція в Україні має право зупиняти транспортні засоби, але винятково за наявності певних…

23.11.2024

Водіїв попередили про одну фатальну помилку, яка вб’є двигун взимку

Зимова експлуатація автомобіля і так несе в собі низку ризиків, а додаткові помилки з боку…

23.11.2024

Штраф до 17 000 грн і позбавлення прав: в Україні готують нову заборону для автомобілістів

Найближчим часом в Україні з'явиться нова заборона для автомобілістів. Законопроєкт №9642 внесено до Верховної Ради,…

23.11.2024

Одна маловідома кнопка в автомобілі, яка в рази спрощує паркування

Паркування в умовах обмеженого простору може стати для автомобілістів справжнім кошмаром. Однак одна маловідома функція…

23.11.2024