Статті

Що буде водієві за не пристебнутого пасажира в Україні: хто має відповідати

В Україні дотримання правил безпеки на дорогах – це не лише турбота про власну безпеку, а й обов’язок перед своїми пасажирами. Одним із важливих аспектів дотримання правил дорожнього руху є використання ременів безпеки як водіями, так і пасажирами. Що відбувається, якщо хтось із пасажирів не пристебнутий ременем безпеки, і які наслідки очікують на водія в таких випадках?

Обов’язки водія та пасажира
Правила дорожнього руху (ПДР) чітко визначають обов’язки водія та пасажирів щодо використання ременів безпеки. Відповідно до пункту 5.1.б ПДР, пасажир зобов’язаний користуватися ременями безпеки, якщо їх установка передбачена конструкцією транспортного засобу. Також відповідно до пункту 2.3.ПДР водій особисто зобов’язаний використовувати ремінь безпеки, а також стежити за тим, щоб його пасажири були пристебнуті.

Заборона початку руху без пристебнутих пасажирів
Якщо пасажир відмовляється пристібатись ременем безпеки, водій не має права починати рух. Це правило запроваджено з метою забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Штрафи за порушення правил користування ременями безпеки
У разі порушення правил користування ременями безпеки передбачено штраф у розмірі 510 грн відповідно до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Цей штраф може бути накладений як на водія, який перевозив не пристебнутого пасажира, так і на самого пасажира, який порушив це правило.

Кримінальна відповідальність
Додатково до адміністративного штрафу, якщо факти перевезення пасажирів без пристебнутих ременів безпеки будуть виявлені поліцією під час оформлення дорожньо-транспортної пригоди з постраждалими, водій може мати серйозні наслідки. Зокрема, водія може бути притягнуто до кримінальної відповідальності на підставі статті 286 Кримінального кодексу України. Це ще один мотиватор для дотримання правил та відповідального ставлення до безпеки на дорогах.

Дотримання правил користування ременями безпеки – це не лише законний обов’язок, а й турбота про власну та чужу безпеку на дорозі. Водіям слід суворо дотримуватися цих правил, щоб уникнути не лише штрафів, а й серйозних наслідків, пов’язаних із кримінальною відповідальністю.

Recent Posts

Чи витрачає автомобіль більше бензину влітку: міфи і реальність

З настанням літнього сезону багато водіїв задаються питанням: чи витрачають автомобілі більше бензину влітку? Відповідь…

19.05.2024

Які дизельні автомобілі найбільш ненадійні: назвали ТОП-3 найгірших моделі

Ринок дизельних автомобілів славиться своєю економічністю та довговічністю, проте не всі моделі можуть похвалитися надійністю.…

19.05.2024

Найкращі спортивні автомобілі з пробігом: ТОП-10 моделей

Спортивний автомобіль - це покупка, заснована на чистих емоціях. Від розгону до керованості, такі автомобілі…

19.05.2024

ЄС вимагає від України підняти ціни на бензин і дизель: наскільки подорожчає пальне

Нова директива Європейського Союзу про підвищення мінімальних ставок на автомобільне паливо зобов'язує Україну, як кандидата…

19.05.2024

ТОП-5 машин з пробігом, які українці привозять зі США

Останніми роками в Україні зріс попит на вживані автомобілі зі США. Незважаючи на війну і…

19.05.2024

Як поліцейські розпізнають брехню водія: назвали 7 явних ознак

Зупинка автомобіля поліцією - це завжди стрес, але деякі водії при цьому намагаються обдурити патрульних,…

19.05.2024