Статті

Що буде водієві за не пристебнутого пасажира в Україні: хто має відповідати

В Україні дотримання правил безпеки на дорогах – це не лише турбота про власну безпеку, а й обов’язок перед своїми пасажирами. Одним із важливих аспектів дотримання правил дорожнього руху є використання ременів безпеки як водіями, так і пасажирами. Що відбувається, якщо хтось із пасажирів не пристебнутий ременем безпеки, і які наслідки очікують на водія в таких випадках?

Обов’язки водія та пасажира
Правила дорожнього руху (ПДР) чітко визначають обов’язки водія та пасажирів щодо використання ременів безпеки. Відповідно до пункту 5.1.б ПДР, пасажир зобов’язаний користуватися ременями безпеки, якщо їх установка передбачена конструкцією транспортного засобу. Також відповідно до пункту 2.3.ПДР водій особисто зобов’язаний використовувати ремінь безпеки, а також стежити за тим, щоб його пасажири були пристебнуті.

Заборона початку руху без пристебнутих пасажирів
Якщо пасажир відмовляється пристібатись ременем безпеки, водій не має права починати рух. Це правило запроваджено з метою забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Штрафи за порушення правил користування ременями безпеки
У разі порушення правил користування ременями безпеки передбачено штраф у розмірі 510 грн відповідно до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Цей штраф може бути накладений як на водія, який перевозив не пристебнутого пасажира, так і на самого пасажира, який порушив це правило.

Кримінальна відповідальність
Додатково до адміністративного штрафу, якщо факти перевезення пасажирів без пристебнутих ременів безпеки будуть виявлені поліцією під час оформлення дорожньо-транспортної пригоди з постраждалими, водій може мати серйозні наслідки. Зокрема, водія може бути притягнуто до кримінальної відповідальності на підставі статті 286 Кримінального кодексу України. Це ще один мотиватор для дотримання правил та відповідального ставлення до безпеки на дорогах.

Дотримання правил користування ременями безпеки – це не лише законний обов’язок, а й турбота про власну та чужу безпеку на дорозі. Водіям слід суворо дотримуватися цих правил, щоб уникнути не лише штрафів, а й серйозних наслідків, пов’язаних із кримінальною відповідальністю.

Recent Posts

Пільги на розмитнення авто у 2025 році: що залишилось і хто може зекономити

Попри війну, українці продовжують активно завозити автомобілі з-за кордону. Багато хто робить це не лише…

02.04.2025

Топ-5 седанів з найбільшими багажниками: комфорт і практичність в одному авто

Седани часто асоціюються з комфортом, елегантністю і відносно невеликим багажником у порівнянні з універсалами чи…

02.04.2025

Audi тестує свій найбільший кросовер SQ9: дебют очікується вже незабаром

Німецький автовиробник Audi активно готується до прем’єри нового флагманського кросовера, який може отримати назву Q9.…

01.04.2025

Оновлений Kia Sportage 2025 представили: старт продажу вже 1 квітня

Компанія Kia розсекретила зовнішність і технічні характеристики оновленого кросовера Sportage 2025, орієнтованого на китайський ринок.…

31.03.2025

Топ-5 компактних кросоверів із найбільшими багажниками: максимум простору у мінімальному форматі

Компактні кросовери завоювали величезну популярність в усьому світі завдяки своїй універсальності, підвищеному кліренсу, сучасному дизайну…

30.03.2025

Skoda готується до прем’єри «зарядженої» версії електрокросовера Elroq: перші фото

Уже 3 квітня компанія Skoda планує представити спортивну модифікацію свого нового електричного кросовера Elroq. Офіційна…

30.03.2025