Одним із найжорсткіших адміністративних покарань за порушення ПДР в Україні залишається позбавлення водійських прав на встановлений термін. Найзлісніші порушники можуть залишитися пішоходами на 10 років. При цьому багато водіїв не знають, за які саме проступки вони ризикують залишитися без водійського посвідчення. Видання РБК-Україна з посиланням на коментар юриста Клима Братковського опублікувало повний перелік таких порушень.
До списку входить 14 діянь, за які Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) встановлено відповідну відповідальність у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом. При цьому в чотирьох випадках покарати водія можуть лише за повторне порушення. Братковський закликав автомобілістів не сідати за кермо п’яними, не кидати місце ДТП і не пити алкоголь одразу після аварії, щоб не залишитися без прав. Повний перелік порушень виглядає так:
Водночас юрист звернув увагу, що покарати позбавленням прав не можуть водія з інвалідністю, який використовує транспорт через свої фізіологічні обмеження. Однак і тут є винятки:
– нетверезе водіння;
– водіння під впливом медичних препаратів, які знижують швидкість реакції;
– ігнорування вимоги поліцейського про зупинку;
– залишення місця ДТП;
– відмова від перевірки на алкоголь або наркотики.
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…
У сервісному центрі МВС зафіксували вкрай незвичний випадок — на перевірку потрапило фальшиве водійське посвідчення,…
В Україні дедалі більше автовласників стикаються з ситуацією, коли штрафи за порушення правил дорожнього руху…
На вулицях Києва з'явився надпотужний і вкрай рідкісний екземпляр — Mercedes-AMG S63 Coupe, який пройшов…
Виїзд на дорогу навіть на коротку відстань вимагає відповідальності. Окрім водійського посвідчення, кожен автовласник зобов’язаний…