Статті

Проїзд перехрестя на “червоне”: що буде водієві та коли можна уникнути покарання

Проїзд на червоне світло світлофора в Україні вважається одним із найсерйозніших порушень правил дорожнього руху. Водіям, які ігнорують цей сигнал, загрожують серйозні штрафи та адміністративні покарання. Юрист Дмитро Зал пояснив в інтерв’ю “РБК-Україна“, які санкції можуть бути накладені на порушників і чи можливі винятки з правил.

Штрафи за проїзд на червоне світло
Згідно з частиною другою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за проїзд на заборонний сигнал світлофора передбачено штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.

Крім того, штраф може бути накладено не тільки на водія, який скоїв порушення, а й на власника транспортного засобу, якщо це порушення було зафіксовано автоматичними камерами. Це дає змогу правоохоронним органам ефективно виявляти і штрафувати порушників, навіть якщо їх не було зупинено на місці події.

Штрафи за створення аварійної обстановки
Якщо проїзд на червоне світло спричинив створення аварійної обстановки, наприклад, змусив інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість або напрямок руху, то штраф збільшується до 1445 гривень. На додаток до цього, водієві може бути призначено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом на строк від 6 місяців до одного року.

Винятки з правил
Існують певні ситуації, коли проїзд на заборонний сигнал світлофора може бути виправданий і не підлягає покаранню. Відповідно до пункту 8.11 Правил дорожнього руху (ПДР), водіям дозволяється продовжити рух у разі ввімкнення жовтого сигналу світлофора або підняття регулювальником руки вгору, якщо зупинка транспортного засобу неможлива без екстреного гальмування. У таких випадках водій зобов’язаний забезпечити безпеку дорожнього руху.

Пункт 2.14 (е) ПДР також дозволяє водіям відступати від вимог законодавства в умовах непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти загибелі чи каліцтву громадян. Цей пункт часто інтерпретується як можливість відступу від правил для запобігання дорожньо-транспортній пригоді або порятунку життя.

Recent Posts

Найкращі автомобілі для зими: ТОП-10 функціональних і витривалих моделей

Прихід зими створює для українських автомобілістів складні умови експлуатації транспортного засобу. Найгірше, якщо машина просто…

24.11.2024

Як швидко і легко очистити лобове скло автомобіля від інею

З наближенням зими українські водії все частіше починають замислюватися над тим, як боротися з однією…

24.11.2024

В Україні з’являться нові підстави для позбавлення прав водіїв: кого хочуть карати

Найближчим часом в Україні можуть з'явитися нові підстави для позбавлення водійських прав. Відповідний законопроєкт уже…

24.11.2024

Навіщо американці вішають пакети на дзеркала своїх автомобілів: це рятує від неприємностей

У США іноді можна побачити припарковані автомобілі з пластиковими пакетами, одягненими на дзеркала заднього виду.…

24.11.2024

Зупинка автомобіля на блокпосту: як діяти водієві, щоб не потрапити в халепу

Уже майже три роки в Україні продовжує діяти воєнний стан, а з ним і блокпости…

24.11.2024

Патрульний розповів, яка поведінка водіїв дратує поліцію

Зупинка автомобіля поліцією і подальше спілкування з правоохоронцями мало кому з українських водіїв приносить задоволення.…

24.11.2024