Багато автомобілістів в Україні забувають, що ПДР регламентують не тільки поведінку водіїв на дорозі, а й їхні обов’язки щодо технічного стану та зовнішнього вигляду їхніх транспортних засобів. Так, юристи нагадали українським керманичам про одне “темне” порушення.
Відповідно до п. 31.4.7 ПДР, водіям не дозволено керувати автомобілем, покриття скла якого перешкоджає видимості водія або погіршує його прозорість. На перший раз поліція оштрафує порушника за ч.1 ст.121 КУпАП на 340 гривень.
Повторне порушення загрожує водієві вже більш серйозними санкціями – позбавленням прав до півроку, а також адміністративним арештом до 10 діб (ч.4 ст.121 КУпАП). Таке покарання до водія може застосувати суд, якщо після першого штрафу він не виправив порушення і знову попався на їзді з тонованим склом.
Ключовим моментом у таких випадках є ступінь тонування. Саме по собі встановлення покриттів на скло автомобіля в Україні не заборонено. Однак якщо їхнє світлопропускання опускається нижче 75% для вітрового скла і 70% для інших вікон, то це вже трактується як порушення.
Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…
Мало хто з водіїв буде радий, якщо його автомобіль зупинить поліція. Однак патрульним також іноді…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
Розкішні німецькі кросовери - це поєднання стилю, технологій, високих якості та продуктивності. Все це і…
Зима - складний час для автомобілістів, особливо в умовах українських морозів. Однією з поширених проблем,…