Статті

Конфіскація автомобілів в ухилянтів: юристи пояснили, коли це можливо

З 18 травня в Україні запрацював новий закон про посилення мобілізації, який передбачає низку нових норм і обмежень щодо осіб, які ухиляються від призову на військову службу. Серед іншого багатьох українців почало хвилювати питання про фінансові стягнення та конфіскацію майна, включно з особистим транспортом.

Юристи звертають увагу, що обмеження щодо водіїв у новому законі дійсно є. Насамперед це стосується обмеження права керування транспортним засобом. Однак воно може застосовуватися тільки судом, якщо громадянин систематично ігнорує виклики в ТЦК, не був знайдений в результаті розшуку поліцією.

Якщо суд ухвалить відповідне рішення, то воно може бути скероване до виконавчої служби, яка і запроваджує відповідні обмеження, за аналогією із заборгованістю водіїв зі сплати аліментів. При першій же зупинці поліцією водійські права вилучаються і передаються до суду. Повернути їх можна буде тільки після виконання вимоги ТЦК.

Що стосується конфіскації автомобіля, то, як і будь-яке інше майно, його теоретично може бути вилучено за наявності у громадянина неоплачених боргів. Наприклад, за адміністративними штрафами за ухилення від мобілізації. Зараз вони сягають 25 500 гривень. Однак заарештувати і виставити машину на торги, щоб за рахунок цього погасити заборгованість, що утворилася, за словами юристів, виконавча служба може, лише якщо решта заходів не дали потрібного ефекту, а загальна сума заборгованості перевищить 160 000 гривень.

Тоді майно боржника дійсно можуть заарештувати і відправити на аукціон, за підсумками якого виручену з продажу авто суму спрямують на погашення заборгованості зі штрафів, а залишок суми – повернуть власнику. При цьому багато юристів скептично ставляться до такої перспективи.

Recent Posts

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

22.11.2024

Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції

Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…

22.11.2024

Найкращі німецькі кросовери класу люкс: ТОП-10 вживаних моделей для купівлі

Розкішні німецькі кросовери - це поєднання стилю, технологій, високих якості та продуктивності. Все це і…

21.11.2024

Що робити, якщо замерз бачок омивача взимку: практичні поради для автомобілістів

Зима - складний час для автомобілістів, особливо в умовах українських морозів. Однією з поширених проблем,…

21.11.2024

Десять найкращих електричних позашляховиків для їзди бездоріжжям

Автомобілебудівна промисловість активно електрифікується і сегмент позашляховиків, зважаючи на свою популярність, не стоїть осторонь. Щороку…

21.11.2024

Вік чи пробіг: що важливіше під час вибору вживаного автомобіля

Купівля вживаного автомобіля завжди пов'язана з ризиками. Такі фактори як вік і пробіг враховуються як…

21.11.2024