У багатьох сучасних авто використовується система автоматичного запуску двигуна старт-стоп. Її поява викликала дискусії в автомобільному середовищі і навіть побоювання, що використання нововведення може нашкодити двигуну в довгостроковій перспективі.
Для чого потрібна система старт-стоп в автомобілі
Ця технологія налаштована так, що двигун автомобіля автоматично глухне, щойно машина зупиняється. Наприклад на світлофорі, в заторі або перед відповідним дорожнім знаком. Запуск мотора автоматично здійснюється після того, як водій натискає на педаль газу.
Дослідження показують, що система старт-стоп може заощаджувати до 7% пального і знижує шкідливі викиди в атмосферу на 5-20%. Водночас деякі експерти вважають, що це може призвести до проблем у довгостроковій перспективі. Але їхні аргументи часто неспроможні.
Так, критики системи старт-стоп стверджують, що вона прискорює знос двигуна через часті холодні пуски. Насправді технологія влаштована так, що вона не починає працювати, поки мотор і його компоненти не прогріються до потрібної температури. Ба більше, встановлено, що використання системи старт-стоп навпаки – береже двигун через скорочення часу роботи на холостому ходу.
Єдиною проблемою в роботі системи може бути швидкий розряд батареї. Дослідження показують, що активація технології призводить до того, що двигун запускається в 5-6 разів частіше за звичайний, що дає додаткове навантаження на акумулятор.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…