Як відомо, в Україні суворо заборонено не тільки їзду за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, але також і відмову проходити перевірку на його наявність. Ст.130 КУпАП для обох випадків встановлює аналогічну відповідальність – 17 000 гривень штрафу і позбавлення прав на рік. Однак, як пояснили юристи, якщо ви відмовилися «дути в трубочку» на місці, це не означає, що поліція одразу ж може складати на вас протокол.
За законом, поліцейські повинні перевірити водія на стан сп’яніння за допомогою сертифікованого алкотестера «Драгер». Найчастіше його показники і беруться правоохоронцями до уваги під час ухвалення рішення про притягнення керманича до відповідальності. Відмова автомобіліста проходити процедуру в зв’язку з цим часто сприймається як категоричне небажання співпрацювати з органами і спроба уникнути відповідальності. Відповідно інспектори кваліфікують це як правопорушення і негайно приступають до оформлення матеріалів щодо «порушника».
Насправді ч.2 ст.266 КУпАП дає змогу водієві не проходити огляд на місці та вимагати проведення обстеження в медичному закладі. Зокрема керманич має право на подібний огляд, якщо вже пройшов перевірку на «Драгер» і не згоден з результатами тестування.
Поліція зобов’язана надати водієві право на проходження обстеження у медиків, включно зі здачею зразків слини, сечі та крові на лабораторний аналіз. Причому тестування має проводитися не пізніше двох годин з моменту зупинки транспортного засобу.
Таким чином, у поліції немає жодних підстав притягати водія до відповідальності за відмову від огляду, якщо він не захотів проходити перевірку алкотестером, але погодився на проведення кваліфікованого огляду у фахівців.
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…