Статті

Не доводьте до біди: шість речей, які категорично не можна робити за кермом

Від ДТП в Україні не застрахований жоден автомобіліст, але ризик потрапляння в аварію завжди можна звести до мінімуму, дотримуючись певних вимог. Водночас експерти виділяють низку помилок, яких припускаються водії, чим самі на себе накликають неприємності. Увагу керманичів звернули на шість речей, які категорично не можна робити за кермом під час руху.

Розмовляти по телефону
П.2.9.д ПДР прямо забороняє використовувати телефон, якщо він перебуває в руці у водія. За це можна отримати 510 гривень штрафу (ст.122 КУпАП). Якщо порушення спровокувало аварійну ситуацію, то штраф збільшується до 1445 гривень з опцією позбавлення прав на строк до року. Водночас спілкуватися через Bluetooth-гарнітуру або гучний зв’язок не заборонено.

Палити за кермом
Паління у своєму авто не заборонене законом, але статистка свідчить, що цей процес все ж таки збільшує шанси опинитися в ДТП. Це не дивно, адже водії через відволікання на сигарету втрачають концентрацію, а їдкий дим може тимчасово погіршити їм огляд.

Їсти за кермом
Так само як і з курінням, прямо вживання їжі не заборонено законом, але це сильно відволікає водія від процесу керування автомобілем, створюючи загрозу безпеці дорожнього руху. У деяких країнах уже давно за подібне виписують чималі штрафи.

Нетвереза їзда
Водіння у п’яному вигляді є одним із найгрубіших порушень ПДР, яке має відповідної тяжкості покарання. Якщо у вашому організмі виявлять понад 0,2 проміле алкоголю (0,5 літра пива, 50 грам горілки, 200 грам сухого вина), то ви вмить позбудетеся прав на рік і отримаєте штраф у розмірі 17 000 гривень. Якщо протягом року знову попадетеся нетверезим за кермом, то штраф зросте вдвічі, а термін відсторонення від керування авто становитиме вже три роки. Втретє водія можуть оштрафувати на 51 000 гривень і позбавити прав уже на 10 років.

Порушення дистанції
Одна з найпоширеніших причин ДТП в Україні. Водії нерідко притискаються один до одного, особливо в умовах обмеженого простору у великих містах. У підсумку у них просто не залишається місця для маневру в екстрених ситуаціях, що призводить до зіткнень. Особливо важливо тримати дистанцію в умовах слизького дорожнього покриття.

Водіння без ременя безпеки
Більше половини українських автомобілістів ігнорують використання ременів безпеки, що карається штрафом у розмірі 510 гривень. Однак найнебезпечніше для водія не це, а ризик отримати травми при раптовому зіткненні. Численні дослідження показують, що чимало автомобілістів та їхніх пасажирів, які загинули внаслідок ДТП, з високою часткою ймовірності могли вижити, якби користувалися ременями безпеки. У зв’язку з цим ігнорувати цю вимогу ПДР не тільки протизаконно, а й просто нерозумно.

Recent Posts

Як очистити каталізатор автомобіля: два перевірені методи

Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…

22.11.2024

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024